Nadal si zahraje v Barceloně o pátý titul za sebou

BARCELONA

Španělský tenista Rafael Nadal potvrzuje svou suverenitu na antukovém povrchu i na domácím turnaji v Barceloně. Po sobotní výhře nad Nikolajem Davyděnkem 6:3 a 6:2 postoupil do finále, kde jej čeká krajan David Ferrer. Stejní soupeři se utkali o prvenství už loni, kdy se po třísetové bitvě radoval Nadal ze čtvrtého barcelonského triumfu za sebou.

Světová jednička měla s ruským tenistou problémy jen v úvodu zápasu, kdy musela odvracet tři brejkboly. S větrnými podmínkami se však Nadal vyrovnal lépe a těžil z množství Davyděnkových nevynucených chyb. Díky 24. vítězství na antuce za sebou si vyrovnal s nasazenou trojkou účty a má nyní z šesti vzájemných duelů padesátiprocentní úspěšnost.

To duel Ferrera s Chilanem Fernandem Gonzalezem byl o poznání vyrovnanější. Jihoameričan vyhrál hladce první set 6:2, poté se mu ale přestalo dařit na příjmu a otěže zápasu převzal Ferrer. Ten dokázal odvrátit několik brejkbolů za stavu 4:2 v rozhodujícím setu, ale když podával na vítězství v zápase, už tlaku Gonzaleze neodolal. Rozhodnout musel tie-break, v kterém Chilan nabídl dvojchybou soupeři mečbol a ten jej hned využil.

Tenisový turnaj mužů v Barceloně (dotace 1 995 000 eur):
Dvouhra - semifinále:
Nadal (1-Šp.) - Davyděnko (3-Rus.) 6:3, 6:2, Ferrer (4-Šp.) - Gonzalez (5-Chile) 2:6, 6:2, 7:6 (7:5).