Rubriky:

Tenis

Po ruském finále žen si o titul z French Open zahraje i Dlouhý

6. června 2009 07:58 - PAŘÍŽ

Antukový grandslamový turnaj French Open bude v sobotu znát novou vítězku ženské dvouhry. Rozhodne se mezi ruskými soupeřkami Dinarou Safinovou a Světlanou Kuzněcovovou, jejichž duel začne na centrálním dvorci Philippea Chatriera v 15:00. Po nich nastoupí nejlepší deblisté, mezi kterými nechybí v Paříži podruhé v kariéře ani Lukáš Dlouhý.

S indickým partnerem Leanderem Paesem vyřadili v semifinále v roli turnajových trojek nejvýše nasazený kanadsko-srbský pár Daniel Nestor, Nenad Zimonjič a jejich posledními soupeři jsou nenasazení Jihoafričan Wesley Moodie s Belgičanem Dickem Normanem. Dlouhý byl na Roland Garros ve finále předloni s Pavlem Víznerem, ale prohráli. S Paesem už hráli o titul na loňském US Open, ale rovněž neuspěli.

Ženská světová jednička Safinová letos na antuce vyhrála dvacet zápasů a jedinou porážku utrpěla právě od Kuzněcovové ve finále turnaje ve Stuttgartu. Sestra Marata Safina si v Paříži zopakuje boj o titul po roce, Kuzněcovová po třech letech. Spolu si zahrají počtrnácté, osmkrát zatím byla úspěšnější Safinová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..