Rubriky:

Tenis

Murray chce přepisovat historii dál, věří si i na slavný Wimbledon

15. června 2009 14:05 - PRAHA

Sedmdesát jedna let čekal tenisový turnaj v londýnském Queen's Clubu na britského vítěze. Naposledy zde vyhrál Bunny Austin v roce 1938, v neděli po dlouhých letech prolomil prokletí Skot Andy Murray. Týden před zahájením Wimbledonu si tak dodal sebevědomí a nyní věří, že uspěje také v letošním třetím grandslamu sezóny.

V nedělním finále turnaje v londýnském Queen's Clubu přepsal Andy Murray historii, neboť po dlouhých jednasedmdesáti letech zvítězil na domácí půdě britský tenista. "Byl jsem docela nervózní. Lidé mi říkali, že tu žádný Brit přes sedmdesát let nevyhrál, to už nervy rozhodí. Zvlášť, když podáváte na vítězství,“ přiznal po zápase Murray, jenž ve finále porazil Američana Jamese Blaka 7:5 a 6:4.

„Předvedl jsem jeden z nejlepších výkonů dosavadní kariéry. Celý týden jsem hrál dobře, a pokud jsem měl šance, tak jsem je využil," pochvaloval si Murray. A tak není divu, že Velká Británie věří, že dvaadvacetiletý Skot bude ve skvělých výsledcích pokračovat a přepíše historii i na nadcházejícím grandslamovém turnaji ve Wimbledonu.

"Vím, že k vítězství ve Wimbledonu mám ještě daleko, ale věřím si. Když budu hrát jako v Queensu a předvádět ten nejlepší tenis, který umím, mám šanci," prohlásil  Murray. Kdyby se mu to opravdu povedlo, zlomil by další prokletí. Posledním britským tenistou, který vyhrál Wimbledon, byl Fred Perry, jenž se radoval z vítězství v roce 1936.

K triumfu v All England Clubu nebude mít Murray ale jednoduchou cestu. "Budou tady dva nejlepší tenisté všech dob Federer a Nadal, kteří jsou v žebříčku přede mnou. Bude těžké přes ně přejít. Ale jestli chci zvítězit, musím je porazit," dodal Murray.

A jak se bude Murray na třetí grandslam sezóny připravovat? "Nebudu dělat něco jinak jen proto, že jsem vyhrál generálku na Wimbledon. Budu žít normální život. Nechci se nechat zatáhnout do tlaku a očekávání. To vám zápasy nevyhraje, ani neprohraje. Chci hrát svůj tenis a nestarat se o ostatní."

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..