Rubriky:

Tenis

Tenistku Jankovičovou sežehlo ve Wimbledonu horko

27. června 2009 19:27 - LONDÝN

Bývalá světová jednička Jelena Jankovičová bojovala při sobotní prohře v třetím kole Wimbledonu více s vlastním tělem než se soupeřkou. Srbskou tenistku více než jindy rozhodily ženské problémy a také horko, proto s americkou kvalifikantkou Melanií Oudinovou prohrála ve třech setech.

 

Kieran Doherty, Reuters

Turnajová šestka ve spalujících slunečních paprscích sice získala první sadu ve zkrácené hře, ale další sety ztratila poměrem 5:7 a 2:6. Po utkání nevěděla, jestli byla z horka vyčerpaná, nebo dehydrovaná. "A měla jsem rovněž dámské problémy. Někdy není jednoduché být ženou. Všechno se sešlo. Co se dá dělat," hlesla.

Na otázku, zda ji měsíční cyklus někdy takto "vykolejil", odvětila, že dosud ne. "Nikdy jsem až takové problémy neměla," podotkla Jankovičová. Na kurtu se v třicetistupňovém vedru a vysoké vlhkosti cítila spíše jako na Floridě než v Londýně.

Myslela, že skončí v nemocnici 

Poprvé si zavolala fyzioterapeuta na ošetření už na konci první sady. Stěžovala si na žaludeční problémy. "A cítila jsem závrať, až jsem si myslela, že skončím v nemocnici. Třásla jsem se a jako bych nebyla při smyslech," popisovala. Pauza trvala 17 minut a po ní už Jankovičová na soupeřku postupně ztrácela. "Byla jsem slabá, bez energie," řekla.

Sedmnáctiletá Oudinová je až 124. hráčkou žebříčku a při třetí grandslamové účasti je osmifinále jejím životním úspěchem. "Myslím, že jsem to zvládla skvěle. Říkala jsem si, je to hráčka jako každá jiná, ale doufám, že lepší dny ještě přijdou," řekla Američanka.

"Když mi bylo sedm let a začínala jsem hrát tenis, tak jsem viděla hrát Venus a Serenu (Williamsovy) ve Wimbledonu. Říkala jsem tehdy mámě, jednou tam chci taky hrát, a máma odvětila, jo, jdi do toho," řekla Oudinová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..