Rubriky:

Tenis

Becker, Edberg a Wilander si zahrají exhibici v Praze

8. července 2009 17:25 - OSTRAVA

Tři bývalé světové tenisové jedničky se sejdou na podzim na jednom dvorci při exhibici v Praze. Do české metropole přijedou Němec Boris Becker a švédské legendy Mats Wilander a Stefan Edberg. Představí se 21. listopadu v O2 Aréně na akci nazvaná Advantage Tennis. Organizátoři to oznámili ve středu na tiskové konferenci v Ostravě.

 

Arno Balzarini, ČTK/AP

"Letos jsme se rozhodli tenistů přivézt víc. Díky spolupráci s Karlem Nováčkem máme dva týmy - tým přátel Nováčka a výběr přátel Borise Beckera. Tito pánové si k sobě vybrali zvučné tenisty a nikdo jim neodřekl. Koncentrace tolika hvězd na jednom místě dlouho nebyla," řekla za pořadatele Petra Langrová-Píchalová.

Pořadatelé připravují dvě čtyřhry a dvě dvouhry. Program zahájí debl Steeb, Jelen proti českému páru Novák, Nováček. Pak si zahraje francouzský tenista Henri Leconte s Wilanderem, dlouholetým kamarádem Nováčka, s kterým hrávali čtyřhru. Následovat bude čtyřhra, která spojí Beckera s Lecontem proti páru Edberg, Wilander. Jako perlička na závěr přijde duel "bum, bum" Beckera s elegánem Edbergem.

V pražské hale se tak představí držitelé 19 grandslamových titulů ve dvouhře - Wilander jich má sedm, Edberg s Beckerem po šesti. Německý tenista je stále nejmladším vítězem Wimbledonu, kde triumfoval třikrát. Jako první z nich se stal světovou jedničkou Wilander v září 1988. Nejdéle se v čele žebříčku ohřál Edberg, který byl jedničkou 72 týdnů. Naopak "bombarďák" Becker strávil na první pozici pouze dvanáct týdnů.

Loni Praha tleskala Samprasovi

Exhibice pořádaná Českou sportovní navazuje na loňský rok, kdy Praha tleskala umění sedminásobného vítěze Wimbledonu Peta Samprase. Američanovým soupeřem byl český tenista Radek Štěpánek.

"Je to třešnička na dortu, která vychází z loňského roku, protože jsme měli dojem, že to bylo úspěšné," řekl manažer Miroslav Černošek. "V rámci společenského programu na Žofíně vystoupí někteří tenisté i v netenisových rolích," naznačil Černošek, ale více neprozradil.

Předprodej vstupenek (cena se bude pohybovat okolo 390 až 690 korun) začne 1. října v prodejnách Sazky. Program exhibice začne zhruba v 15:00. Akce vyjde organizátory na statisíce dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..