Tři české tenistky v Praze postoupily, Vaidišová už dohrála

Tři české tenistky prošly ve druhý den podniku ECM Prague Open do druhého kola turnaje, to nejzářivější jméno však vylétlo už po necelé hodině a půl. Nicole Vaidišová nezvládla dobře rozehraný zápas s Ruskou Kudrjavcevovou a prohrála první zápas v Praze po osmi letech ve dvou setech. Do druhého kola naopak prošly Lucie Hradecká, Petra Kvitová, a domácí jednička Iveta Benešová.

Česká tenistka Lucie Hradecká

Talentovaná Karolína Plíšková nedala svoji kůži lacino a o dost zkušenější českou hráčku notně potrápila, dokonce v tiebreaku vyhrála první set. „První kola jsou vždycky nebezpečná, ten první set jsem hrozně podcenila,“ přiznala po utkání Benešová. „Ale ani na chvíli jsem si nepřipustila, že bych mohla prohrát,“ tvrdila.

Po dalších dvou úspěšných setech nakonec slavila vítězství a na tiskovou konferenci dorazila okamžitě, bez zastávky v šatně. Nebylo divu, odpoledne ji čekal ještě zápas čtyřhry po boku Barbory Záhlavové-Strýcové.

Neuvěřitelně lehce do druhého kola prošla Petra Kvitová, jenž dovolila Rusce Lapuščenkové jediný game. A kolik zápasů chce v Praze ještě vyhrát? "Kolik je potřeba k vítězství? Pět?," usmála se sympatická hráčka. "Ne, chci si to tady hlavně užít a snažím se jít zápas od zápasu," dodala Kvitová.

ECM PRAGUE OPEN (antuka, dotace 220 000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Hradecká (7-ČR) - Pervaková (Rus.) 6:3, 6:2, Benešová (3-ČR) - Karolína Plíšková (ČR) 6:7 (5:7), 6:1, 6:3, Špremová (Chorv.) - Maleková (Něm.) 6:3, 6:2, Vögeleová (Švýc.) - Martičová (Chorv.) 3:6, 6:4, 6:3, Barroisová (Něm.) - Olaruová (Rum.) 5:7, 6:1, 7:5. Bacsinszkyová (Švýc.) - Rybáriková (SR) 6:2, 7:6 (7:5).  K. Bondarenková (Ukr.) - A. Bondarenková (Ukr.) 6:1, 6:3, Niculescuová (Rum.) - O´Brienová (Brit.) 6:3, 6:2, Kvitová (ČR) - Lapuščenková 6:1, 6:0, Hercogová (Slovin.) - Zakopalová (ČR) 7:5, 6:4, Diyasová (Kaz.) - Mladenovicová (Fr.) 6:4, 6:1, Kudrjavcevová (Rus.) - Vaidišová (ČR) 7:5, 6:2.