Tenistka Benešová začne boj o finále na Štvanici v poledne

Česká tenistka Iveta Benešová se pokusí v sobotu postoupit do finále turnaje ECM Prague Open. Třetí nasazená se střetne s turnajovou dvojkou Sybille Bammerovou z Rakouska od 12:00 na centrkurtu ČEZ Koloseum pražské Štvanice. Ve druhém semifinále se Švýcarka Timea Bacsinszká pokusí čelit dosud skvěle hrající jedničce turnaje Francesce Schiavoneové z Itálie.

Česká tenistka Iveta Benešová

S Bammerovou se Benešová střetla třikrát; jednou vyhrála a dvakrát prohrála. Nyní může Češce pomoci, že čtvrtfinále soupeřky bylo o více než hodinu a půl kratší. "Je možné, že bude po tom trápení unavená. Ona běhá a vrací a bude záležet, co jí dovolím, co si uhraju. Musím jít do jejího servisu a donutit ji k chybám," řekla tenistka.

Šestadvacetiletá Benešová by v případě výhry postoupila do svého osmého finále turnaje okruhu WTA. V předchozích sedmi případech ale uspěla jen jednou v Acapulku již před pěti lety. Naposledy hrála o titul letos v Hobartu, kde prohrála s krajankou Petrou Kvitovou.

Sobotní program (12:00):
ČEZ Koloseum: Bammerová (2-Rak.) - Benešová (3-ČR), Schiavoneová (1-It.) - Bacsinszká (Švýc.), Benešová, Záhlavová-Strýcová (ČR) - K. Bondarenková, A. Bondarenková (Ukr.).

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200