Rubriky:

Tenis

Vrátí se Heninová na kurty? Podle belgického tisku už příští rok

26. srpna 2009 15:45 - PRAHA

Když loni 14. května Justine Heninová ukončila profesionální kariéru, tenis přišel o svou královnu. Heninová tehdy neřekla, že je to definitivní rozhodnutí. A tak není divu, že se objevily zprávy o jejím návratu. Podle belgického deníku Vers L'Avenir začala vítězka sedmi grandslamů opět trénovat a zvažuje, že by se v příští sezóně vrátila na kurty.

Vypadá to, že ženský belgický tenis bude patřit opět ke špičce. Po nedávném návratu Kim Clijstersové prý uvažuje o comebacku také její krajanka Justine Heninová. Vítězka sedmi grandslamů ukončila kariéru v květnu 2008. "Nemohu říci, že se nikdy nevrátím, protože nenávidím slovo nikdy," prohlásila tehdy na tiskové konferenci Heninová.

A podle belgického a nizozemského tisku už uvažuje o návratu v příštím roce. Nyní sedmadvacetiletá bývalá světová jednička trénuje na exhibice v Dubaji a Charleroi, které se uskuteční na konci letošního roku. Za přípravou však prý stojí něco víc. "Něco se chystá, ale zatím nemohu prozradit více," přiznala Elke Van Dongenová-Rodriguezová, mluvčí Heninové a manželka jejího bývalého trenéra Carlose Rodrigueze.

Po ukončení kariéry se olympijská vítězka z Atén 2004 rozhodně nenudila. Představila se v televizní reality show Dvanáct zaměstnání, v níž si například zkusila roli modelky, zpěvačky a zatrénovala si také s fotbalisty Anderlechtu Brusel. Poté se objevila na divadelních prknech i v televizním seriálu. Kromě toho se věnovala charitě a založila také svou tenisovou školu.

Justine Heninová během své kariéry vyhrála jednačtyřicet turnajů na okruhu WTA, z toho sedm grandslamů. Čtyřikrát se radovala na French Open, dvakrát na US Open a jednou na Australian Open. Pohár z Wimbledonu jí však v bohaté sbírce chybí... Pokud se informace potvrdí, možná už příští rok bude bojovat rodačka z Lutychu o další cenné trofeje...

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..