Rubriky:

Tenis

Clijstersová: Chtěla jsem nasávat atmosféru US Open, zvítězit jsem v plánu neměla

14. září 2009 19:00 - PRAHA

Překvapená, ale šťastná. Taková je vítězka letošního US Open Kim Clijstersová. Šestadvacetiletá maminka se na kurty vrátila v polovině srpna na turnaji v Cincinnati a o měsíc později už vyhrála grandslamový turnaj. "Ani v tom nejdivočejším snu mě nenapadlo, že bych v New Yorku mohla vyhrát," přiznala usměvavá Belgičanka.

 

Elise Amendola, ČTK/AP

Když na konci března oznámila Kim Clijstersová návrat k tenisu, asi málokoho by napadlo, že o půl roku později už vyhraje grandslam. Šestadvacetiletá maminka se nejprve představila na exhibici ve Wimbledonu, poté zkusila americkou tenisovou ligu a v polovině srpna se objevila na prvním turnaji - v Cincinnati. "Přijde mi neuvěřitelné, že jsem při svém třetím turnaji vyhrála grandslam. Tohle jsem neměla v plánu," přiznala po vítězném finále Clijstersová na webových stránkách US Open.

Kim Clijstersová reaguje na poslední vítězný míček ve finále US Open proti Carolině Wozniackiové z Dánska.Kim Clijstersová reaguje na poslední vítězný míček ve finále US Open proti Carolině Wozniackiové z Dánska.foto: ČTK/AP/Darron Cummings

"Je to skvělý pocit. Původně jsem sem přijela s tím, abych zde nasála tu atmosféru. Abych příští rok nezačínala úplně od začátku a měla jsem už něco za sebou. A najednou se všechno seběhlo tak rychle," přiznala bývalá světová jednička. "Vždyť jsem pořádně s tenisem chtěla začít až příští rok," dodala usměvavá Belgičanka.

Rodina na prvním místě

Na kurtech se Clijstersová objevila po dvou a půl letech. "Když jsem před dvěma lety končila s tenisem, bylo to proto, že jsem neměla motivaci. Nedokázala jsem se stoprocentně koncentrovat na tenis. A také jsem se chtěla vdát a založit rodinu," zavzpomínala maminka osmnáctiměsíční dcerky Jady.

Belgická tenistka Kim Clijstersová pózuje společně se svojí dcerkou Jadou s trofejí pro vítězku US Open.Belgická tenistka Kim Clijstersová pózuje společně se svojí dcerkou Jadou s trofejí pro vítězku US Open.foto: ČTK/AP/Elise Amendola

"Svatba, těhotenství, kojení. Na tenis jsem neměla ani pomyšlení. Až nedávno jsem si řekla, že bych se mohla zkusit vrátit. A byla to dobrá volba," vyprávěla dál Clijstersová. I když se po úžasném triumfu vyšplhala už na devatenácté místo ve světovém žebříčku, prioritou pro ni zůstává rodina. "V první řadě jsem matkou, to je ten nejkrásnější pocit na světě. A samozřejmě také manželkou. Jsem moc ráda, že se mi tenis a mateřství podařilo skloubit dohromady. Velký dík patří mé rodině, která mě podporuje."

Dnes už dvojnásobná vítězka US Open přiznává, že mateřství a běžné starosti jí pomohly i po psychické stránce. "Když jsem byla mladší, byla jsem více nervózní. Nyní se dokážu mnohem lépe vyrovnat s emocemi. A to je moc důležité, hlavně u velkých zápasů," uzavřela šťastná Kim Clijstersová.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..