Rubriky:

Tenis

Dva tenisté si ve Stockholmu chtěli koupit sex, nyní čelí obvinění

20. října 2009 11:15 - PRAHA

Dva tenisté čelí ve Švédsku závažnému obvinění. Před začátkem právě probíhajícího tenisového turnaje ve Stockholmu si totiž dva nejmenovaní hráči měli přivést do hotelu prostitutky, a to švédský zákon od roku 1999 zakazuje...

 

internet

Podle švédské policie byli v neděli zadrženi dva hráči poté, co vstoupili do hotelu v doprovodu prostitutek. O které tenisty ale šlo, nechtěli vyšetřovatelé sdělit. Šéf vyšetřování Jonas Trolle řekl agentuře AP, že prokurátor případu vydal tzv. úhrnný trest, který umožňuje obviněnému z menšího deliktu vyhnout se soudu tím, že podepíše doznání. Není ale zatím známé, zda tenisté prohlášení podepsali. Oba však dostali pokutu.

Jeden z obviněných hráčů se ve Stockholmu účastní také tenisového turnaje, který má dotaci 600 tisíc dolarů. Pořadatelé ve svém prohlášení oznámili, že se v průběhu turnaje nebudou k aféře vyjadřovat, a že vyšetřování nikomu nezabrání v účasti na tomto turnaji.  V 1. kole se ve Stockholmu představil také český hráč Jan Hernych. Do druhého kola ale neprošel, Argentinec Juan Monako ho porazil po setech 6:2, 5:7 a 7:5.

Švédský zákon od roku 1999 zakazuje nákup sexuálních služeb a trestá ty, kteří za sex platí a ne toho, kdo služby nabízí.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..