Italky jsou po prvním dnu finále Fed Cupu blízko triumfu

REGGIO CALABRIA

Italské tenistky vedou po prvním dnu finále Fed Cupu 2:0 nad Spojenými státy a v neděli jim stačí jeden vyhraný zápas k zisku trofeje. Favorizované domácí hráčky v sobotu na antuce v Reggiu Calabria se svými americkými soupeřkami neztratily ani set.

O první bod se postarala jedenáctá hráčka světa Flavia Pennettaová, jež za 65 minut porazila 6:3, 6:1 Alexu Glatchovou. Duel Francesky Schiavoneové s Melanií Oudinovou byl o něco dramatičtější, i proto, že byl na dvě hodiny přerušen kvůli dešti.

Čtvrtfinalistka letošního US Open Oudinová sice před odchodem do kabin vedla 4:2, set ale ztratila v tie-breaku a druhou sadu prohrála hladce 2:6.

Italky v průběhu prvního finálového dne potvrdily pozici favoritek. V devíti vzájemných duelech ani jednou USA neporazily, ovšem americký výběr je oslabený absencí svých nejlepších hráček Venus a Sereny Williamsových.

Svěřenkyně kapitána Corrada Barazzuttiho útočí na druhý triumf ve Fed Cupu po premiérovém vítězství v roce 2006. Semifinálové přemožitelky českého výběru z USA, které vede bývalá špičková hráčka Mary Joe Fernandezová, mají na kontě rekordních 17 titulů.

V neděli jsou na programu další dvě dvouhry a závěrečná čtyřhra. Špatné počasí hrozí i v neděli a organizátoři počítají s tím, že se zápas může dohrát až v pondělí.