Rubriky:

Tenis

Becker do Prahy přijede jako divák, místo něj bude hrát Mečíř

14. listopadu 2009 16:24 - PRAHA

Bývalý první hráč světa Boris Becker přijede do Prahy na tenisovou exhibici Advantage Tennis jen jako divák. Svoji aktivní účast dnes trojnásobný wimbledonský vítěz zrušil kvůli nelepšícímu se zdravotního stavu po operaci kyčle. Na kurt se tak místo německého hráče v sobotu 21. listopadu v O2 Areně postaví Slovák Miloslav Mečíř, olympijský vítěz ze Soulu z roku 1988.

 

Arno Balzarini, ČTK/AP

"Do poslední chvíle jsem věřil, že se na kurtu představím a kluky proženu," vzkázal Becker v tiskové zprávě pořadatelů přes Karla Nováčka, který se podílel na zajištění účasti světových hvězd.

Německý tenista podstoupil v září operaci kyčelního kloubu. O víkendu zkoušel vzít raketu do ruky a hrát, ale jeho stav stále není ideální. "Bohužel, ale ověřil jsem si, že pořádně hrát nemůžu. Mrzí mě to. Do Prahy samozřejmě v pátek přiletím a těším se na sobotu, na diváky, na bývalé spoluhráče i protihráče," cituje zpráva Beckera.

Diváci sice neuvidí Beckera, ale mohou se těšit na představení dvou bývalých světových jedniček - Švédů Stefana Edberga a Matse Wilandera. Dalšími účastníky jsou čeští hráči Nováček a bývalá světová pětka Jiří Novák, dvojice Němců Carl-Uwe Steeb a Erik Jelen a osmičlenné pole doplní Francouz Henri Leconte a nově Mečíř.

"Setkání Mečíře a Edbergem nám připomene pražské daviscupová semifinále z roku 1986 a norrköpingské čtvrtfinále 1988, kdy jsme se Švédy dvakrát prohráli. Proto tentokrát dáme Mečířovi příležitost k odvetě," uvedla manažerka projektu Petra Langrová.

Navíc se v Praze ještě objeví Balasz Taroczy, bývalá světová trojka ve čtyřhře, který vyhrál debla ve Wimbledonu i na French Open.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..