Rubriky:

Tenis

Španělský daviscupový otazník: Verdasco, nebo Ferrer?

3. prosince 2009 08:24 - BARCELONA

Kdo bude soupeřem Radka Štěpánka v úvodní den daviscupového finále? Přece španělská dvojka. Domácí však zatím váhají, koho na barcelonskou antuku vyšlou. Fernanda Verdaska, nebo Davida Ferrera?

„Myslím, že nastoupí Ferrer,“ předpokládá kapitán Jaroslav Navrátil. Verdasco si totiž stejně jako Rafael Nadal minulý týden zaletěl na Turnaj mistrů do Londýna pro tři porážky a vrátil se zraněný. „Má problém se zádovým svalem, snad i nějakou rupturu, nejspíš ho kapitán Costa bude šetřit na sobotní čtyřhru, kde je jejich klíčovým hráčem,“ soudí Navrátil.

Vrchní fyzioterapeut ATP Michal Novotný, který dvacet žije ve Španělsku a je v Barceloně členem českého týmu, zná Verdaskův stav lépe než kdokoli jiný. Prozradit ale nesmí nic. „Musel jsem Fernanda krotit, protože on mi začal vykládat, jak se při kterém úderu cítí. Každý den mi posílá esemesky. Já jsem ale v první řadě profesionál a musím tedy ctít lékařské tajemství,“ říká Novotný. Pokud dojde na Navrátilova slova a místo Verdaska půjde v pátek na kurt Ferrer, dá se čekat maratónský zápas. „Za poslední dva roky s ním hrál Radek tři pětiseťáky. Na betonu, na antuce i na trávě,“ připomíná Navrátil.

Španělské obavy

Na španělském předzápasovém optimismu se však v posledních dnech objevily čím dál tím znatelnější trhliny. „Cítím, že mají obavy, jak to dopadne,“ tvrdí Milan Štěrba, dlouholetý tenisový rozhodčí a blízký přítel Nadalovy rodiny.

Nejistota kolem „Rafovy“ formy, Verdaskův zdravotní stav a české úsměvy. To všechno dohromady Španěly zneklidňuje. „Oni tuší, že Česko nemá co ztratit. Za normálních okolností by na antuce s Nadalem v sestavě neměli problémy. Jenže okolnosti normální právě nejsou,“ soudí Štěrba.

Ve čtvrtek už bude o něco jasněji. Přímo na antukovém kurtu v šestnáctitisícové hale Palau Sant Jordi začíná v 11.30 h losování. V pátek od 16 hodin se očekávaná finálová bitva rozběhne. „1:1 po prvním dnu je pro nás minimum,“ věří Navrátil.

Marek Burkert (Barcelona), Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..