Rubriky:

Tenis

VIDEO: Isner a Mahut hrají do úmoru, zápas je za stavu 59:59 v pátém setu přerušen

23. června 2010 22:20 - LONDÝN

Daleko od wimbledonského centrkurtu, daleko od největších hvězd se píše tenisová historie. John Isner s Nicolasem Mahutem hrají nejdelší grandslamovou bitvu všech dob. Američan s Francouzem už strávili na kurtu deset hodin, ale vítěze neznáme. Rekordní zápas se dohrává dnes.

 

Suzanne Plunkett, Reuters

Nevídaný duel začal v úterý, ale byl ve třetím setu přerušen. A včera se opět nerozhodlo. 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 59:59! Pátá sada trvá neuvěřitelných sedm hodin. Isner, 206 cm vysoký, i o patnáct centimetrů menší Mahut vypadají jako automaty, které ze setrvačnosti střílejí nechytatelná podání, ale zároveň nejsou naprogramováni na returny.

„Skvěle podáváme a před takovou kulisou nejde nic vypustit,“ spustil nadšeně Mahut.

Francouz už ve 2. kole kvalifikace vyhrál rozhodující sadu 24:22. Teď se proběhl znovu. Pouze při US Open totiž rozhoduje o vítězi páté sady tie break, na zbylých třech grandslamových turnajích musí být v rozhodujícím dějství rozdíl dvou her. A k vidění byly netradiční výjevy. Sudí občas mluvil z cesty, Isner se po kurtu motal. Za první čtyři sety odehráli soupeři 45 gamů, v rozhodující sadě jich bylo ale už 118! Přitom v loňském finále bojoval Federer s Roddickem pět setů „pouhých“ 77 her...

Na dvorec se začaly hrnout davy. Oba aktéři vymazali z tabulek výkon Chorvata Iva Karloviče z loňského daviscupového semifinále proti Radku Štěpánkovi. Jeho 78 es se zdá ubohých proti 94 Mahutovým. Isner jich nabouchal ještě o 4 víc.

Ironií osudu je, že vítěz se v dalším kole utká s Nizozemcem De Bakkerem, který zchváceně odcházel z kurtu, když přemohl Kolumbijce Giralda 16:14 v páté sadě. V tu chvíli nikdo netušil, co předvedou Isner s Mahutem. „Chceme tie break,“ litovali fanoušci strašně unaveného Isnera. „Nechci vidět svoje nohy,“ prohlásil americký kolohnát.

Ve čtvrt na deset londýnského času přišel na kurt supervizor a historický duel přerušil. Pointa? Té se snad dočká královna Alžběta II., která dnes po 33 letech navštíví Wimbledon.

bum, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..