Záhlavová-Strýcová i Hradecká jsou v semifinále tenisového Prague Open

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová se na turnaji ECM Prague Open probojovala už do semifinále. Ve třísetové čtvrtfinálové bitvě porazila v pátek Švédsku Johannu Larssonovou 6:2, 4:6 a 7:5. Mezi posledními čtyřmi hráčkami je na turnaji okruhu WTA teprve potřetí v kariéře. Její soupeřkou v boji o finále bude Švýcarka Patty Schnyderová. Druhou Češkou v semifinále pak je Lucie Hradecká.

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová

Záhlavová-Strýcová začala v pátečním horku útočně a soupeřku, která měla den před zápasem střevní problémy, přehrávala. Po získané první sadě ale plzeňská rodačka ztratila druhý set a ve třetím prohrávala 4:5 a soupeřka podávala na vítězství. Záhlavová-Strýcová ale ziskem tří her v řadě strhla po dvou a půl hodinách výhru na svou stranu.

Čtyřiadvacetiletá Záhlavová-Strýcová hrála semifinále loni v Acapulku a poprvé před šesti lety v čínském Kuang-čou. Do finále dvouhry se majitelka osmi deblových titulů dosud nedostala.

Hradecká překvapivě zdolala pátou nasazenou Anabel Medinaovou-Garriguesovou ze Španělska ve dvou setech 6:4 a 7:5. Hradecká vyrukovala na španělskou antukářku agresivní hrou a set a půl měla zápas ve své moci. Na chvilku se zasekla až ve druhé sadě za stavu 4:1. Ztratila čtyři hry v řadě, pak se ale opět naladila na postupovou vlnu, když odvrátila čtyři setboly soupeřky a trpělivou hrou dokráčela k výhře.

Hradecká se v utkání o finále utká se sedmou nasazenou Agnes Szavayovou z Maďarska. Vítězka turnaje v Budapešti z minulého týdne porazila Polonu Hercogovou ze Slovinska 6:1 a 6:4.

Tenisový turnaj žen Prague Open:
Čtvrtfinále: Záhlavová-Strýcová (8-ČR) - Larssonová (Švéd.) 6:2, 4:6, 7:5, Hradecká (ČR) - Medinaová-Garriguesová (5-Šp.) 6:4, 7:5, Szavayová (7-Maď.) - Hercogová (Slovin.) 6:1, 6:4, Schnyderová (Švýc.) - Tatišviliová (Gr.) 2:6, 6:2, 7:5.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200