Clijstersová odvrátila v Cincinnati tři mečboly a získala titul

CINCINNATI

Belgická tenistka Kim Clijstersová odvrátila ve druhé sadě finále v Cincinnati proti Rusce Marii Šarapovové tři mečboly a vyhrála 2:6, 7:6, 6:2. Dva týdny před startem US Open, na němž bude obhajovat loňský titul, tak získala třetí letošní a celkově 38. turnajový triumf. Třiadvacetileté Šarapovové, jež před dvěma týdny neuspěla také ve finále ve Stanfordu, proteklo vítězství mezi prsty. Za stavu 6:2 a 5:3 byla třikrát jeden míček od titulu, pak se však vložilo do vývoje zápasu počasí.

Kim Clijstersová při podání

Po nevyužitých mečbolech Šarapovové byl duel kvůli dešti za stavu 40:40 v devátém gamu přerušen a po 74 minutách se na kurt vrátila jiná Clijstersová. Sedmadvacetiletá matka dvouapůlleté dcery dovedla set do tie-breaku, v němž ještě čelila nepříznivému stavu 0:3 a otočila ho na 7:4. Třetí set byl už její jasnou záležitostí.

"Když začalo pršet, říkala jsem si, to snad ne. Měla jsem pocit, že mám šanci na brejk. Takže když jsme se vrátily na kurt, musela jsem hned začít bojovat, protože to nebylo jako když začínáte od stavu 0:0," uvedla Clijstersová po výhře na turnaji, na němž loni slavila comeback na WTA Tour po dvouleté pauze.

"Po tom dešti začala předvádět opravdu dobrý tenis," poznamenala poražená Šarapovová, jež stejně jako její soupeřka v minulosti stanula na prvním místě světového žebříčku. "Myslím, že ta přestávka jí dala čas na odpočinek a přemýšlení o tom, co má ve své hře změnit," dodala Ruska.

Trojnásobná grandslamová šampionka Šarapovová si nechala ve třetím setu ošetřovat patu a je tak ohrožen její start na navazujícím turnaji v Montrealu, kde má být v prvním kole soupeřkou české jedničky Lucie Šafářové.Česká jednička tak dostane za soupeřku hráčku, jež neuspěla v posledním kole kvalifikace.