Federer se v Cincinnati dostal do čtvrtfinále za 28 minut

CINCINNATI

Cesta za obhajobou titulu na turnaji v Cincinnati je zatím pro Rogera Federera snadnější, než kdokoliv předpokládal. Bývalý první tenista světa už je ve čtvrtfinále, na kurtu přitom strávil jen 28 minut. Oba jeho dosavadní soupeři zatím pokaždé zápas skrečovali kvůli zranění.

Roger Federer to má zatím v Cincinnati snadné.

Naposledy zápas s Federerem vzdal Philipp Kohlschreiber. Německý tenista ukončil utkání třetího kola kvůli zranění ramena za stavu 2:5. O kolo dříve zase trojnásobnému šampiónovi usnadnil postup Uzbek Denis Istomin, který duel skrečoval kvůli potížím s kotníkem.

Uzbek Denis Istomin zápas kvůli zranění nedohrál.foto: Reuters/John Sommers

Naopak mnohem víc se na postup nadřeli další favorité. Světová jednička Rafael Nadal musel otáčet zápas s Julienem Benneteauem a Francouze nakonec ve velkém vedru porazil 5:7, 7:6 a 6:2.

Také předloňský vítěz Andy Murray strávil na kurtu téměř tři hodiny. Světová čtyřka ztratila v duelu s Ernestsem Gulbisem první sadu a o postupu do čtvrtfinále rozhodl britský tenista až v tie-breaku třetího setu. K vítězství 4:6, 6:3 a 7:6 mu lotyšský soupeř pomohl i 42 nevynucenými chybami.

Těžký zápas svedl i domácí Andy Roddick. Šampión z let 2003 a 2006 sice promarnil pět mečbolů, nakonec ale pátého nasazeného Švéda Robina Söderlinga 6:4, 6:7 a 7:6.