Rubriky:

Tenis

Agassi míří do tenisové Síně slávy

1. září 2010 21:52 - NEWPORT

Bývalý nejlepší tenista světa Andre Agassi má velkou šanci, že se v nejkratším možném termínu pět let po ukončení kariéry dostane do Síně slávy v Newportu. Osminásobný grandslamový vítěz byl jako jediný zástupce v kategorii nedávných hráčů nominován pro přijetí nových členů, které se uskuteční příští rok.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Nyní čtyřicetiletý Agassi, jenž ukončil kariéru před čtyřmi lety na US Open, byl světovou jedničkou 101 týdnů. Na profesionálním okruhu získal 60 titulů, z toho osm na turnajích "Velké čtyřky", 17 na podnicích série Masters a zlato z olympijských her v Atlantě.

Díky čtyřem triumfům na Australian Open, dvou na US Open a titulům z Wimbledonu a Roland Garros je jedním z šesti tenistů historie, jenž dosáhl na takzvaný kariérní Grand Slam.

Rodák z Las Vegas by se vstupem do Síně slávy vyrovnal své manželce Steffi Grafové, jíž se této cti dostalo v roce 2004.

Agassi dal o sobě po ukončení kariéry vedle účastí na exhibicích vědět i vydáním autobiografie Open, v níž přiznal, že v roce 1997 bral rekreační drogy a podváděl, když neprošel dopingovým testem.

Hlasování o uvedení nových členů Síně slávy bude trvat několik měsíců a výsledek bude znám začátkem příštího roku. Ceremoniál proběhne tradičně během turnaje ATP v Newportu v červenci 2011.

Spolu s Agassim byly nominovány v kategorii veteránek Australanka Thelma Coyneová-Longová, jež v letech 1935-58 získala 19 grandslamových titulů, a britská vítězka Roland Garros 1959 Christine Trumanová-Janesová. V kategorii takzvaných přispěvatelů se o vstup ucházejí Mike Davies a Fern Lee "Peachy" Kellmeyerová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..