Rubriky:

Tenis

Tenisté Austrálie do elitní skupiny Davisova poháru nepostoupili

20. září 2010 12:48 - PRAHA

Australští tenisté coby druhý nejúspěšnější celek historie Davisova poháru nezvládli baráž a na návrat do Světové skupiny si budou muset ještě nejméně rok počkat.

 

Wolfgang Rattay , Reuters

Osmadvacetinásobní šampioni po loňském sestupu doplatili na absenci své jedničky Leytona Hewitta, který kvůli zranění zápěstí nemohl nastoupit do závěrečných dvouher, a podlehli doma v Cairnsu Belgii 2:3. Zápas se dohrával až v pondělí, protože nedělní program neumožnil déšť.

Hewitt přitom zařídil Austrálii vedení 2:1 po úvodních dvou dnech, když vyhrál dvouhru a pomohl i k triumfu ve čtyřhře. V pondělí však už na kurtu chyběl a jeho náhradník Peter Luczak prohrál důležitý souboj s Olivierem Rochusem. Svůj zápas pak nezvládl ani Carsten Ball a Steven Darcis zajistil Belgii příslušnost mezi elitou.

Už v sobotu vypadlo ze šestnáctičlenné světové skupiny Švýcarsko, které při absenci bývalé světové jedničky Rogera Federera prohrálo v Kazachstánu jasně 0:5. Elitní společnost opustily i Ekvádor a Izrael. Postup naopak vedle Kazachstánu vybojovaly Rumunsko a Rakousko, záchrana se povedla vedle Belgie také Indii, Německu, Švédsku a týmu USA, který v Kolumbii za rozhodnutého stavu 3:1 už nehrál zbývající dvouhru.

Už ve středu je na programu losování 1. kola příštího ročníku. V osudí budou Česko, Srbsko, Francie, Argentina, Španělsko, Rusko, Chorvatsko, Chile, Belgie, USA, Švédsko, Německo, Indie, Rakousko, Rumunsko a Kazachstán.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..