Rubriky:

Tenis

VIDEO: Nadal s Federerem hráli tenis na vodě

3. ledna 2011 19:41 - DAUHÁ

Moderní mrakodrapy v pozadí, odraz zapadajícího slunce a dva nejlepší tenisté planety světa hrají tenis na mořské hladině. Takové překvapení si pro Španěla Rafaela Nadala a Rogera Federera ze Švýcarska připravili organizátoři turnaje v Dauhá.

 

Qatar Tennis Federation, Reuters

Oba hráči přijeli k uměle vytvořenému kurtu na motorovém člunu a po plovoucích krách přeskákali na hřiště. Nejdříve se museli vyrovnávat s velkými vlnami, díky kterým si museli míček vyměňovat voleji. Později se však počasí umoudřilo, a jakmile se den chýlil ke konci, vlny ustaly a oba tenisté si mohli užívat netradiční exhibici v Perském zálivu, která se uskutečnila před začátkem nové tenistové sezóny.

Tenisté Rafael Nadala (vlevo) a Roger Federer na vodním kurtu v Perském zálivuTenisté Rafael Nadala (vlevo) a Roger Federer na vodním kurtu v Perském zálivufoto: Reuters/Qatar Tennis Federation

„Fantastický zážitek,“ usmíval se Nadal, který do turnaje v hlavním městě Kataru vstoupí v úterý zápasem proti Slovákovi Karolu Beckovi. Na turnaji startují jako obvykle hráči zvučných jmen. „Je tady Roger, nejlepší tenista historie a spousta dalších skvělých hráčů - Davyděnko, Tsonga, Kohlschreiber, Gulbis, Troicki. Bude to velice zajímavý turnaj,“ těší se vítěz posledních tří grandslamových turnajů.

Tenisté Rafael Nadala (vlevo) a Roger Federer na vodním kurtu v Perském zálivuTenisté Rafael Nadala (vlevo) a Roger Federer na vodním kurtu v Perském zálivufoto: Reuters/Qatar Tennis Federation

Zpestřený exhibiční zápas se líbil i Federerovi. „Byla to zábava,“ vyprávěl. Švýcar se těší na nadcházející sezónu a doufá, že naváže na konec té loňské. Na Turnaji mistrů se ukázal ve výtečné formě a ve finále porazil svého největšího rivala Nadala. „Jsem připraven. Přestávka nebyla příliš dlouhá, takže si myslím, že bych mohl uspět, jelikož konec loňské sezóny vyšel dobře. Neztratil jsem příliš zápasů a momentálně cítím, že hraji docela dobře,“ řekl Švýcar skromně před začátkem turnaje v Dauhá.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..