Rubriky:

Tenis

Paes se povzbuzoval "vamos", podle Španěla Lopeze to byla provokace

22. ledna 2011 22:23 - MELBOURNE

Jediné slovo způsobilo, že v utkání druhého kola čtyřhry na tenisovém Australian Open bylo na kurtu pořádně dusno. Španělsko-argentinské dvojici Feliciano López, Juan Monaco se nelíbilo, že se jejich indičtí soupeři Mahéš Bhúpathí a Leander Paes povzbuzují španělským "vamos" (pojď!), a brala to jako provokaci. Třetí nasazení Indové zase obvinili své rivaly, že se je snažili trefit míčkem při podání.

 

Daniel Munoz, Reuters

"Opravdu neměli žádný důvod být naštvaní. Podle mě na to slovo (vamos) nemají patent," vykládal Bhúpathí po zápase, v němž Indové zvítězili 7:6 a 6:4. "Já to používám 16 nebo 17 let. Ať je to 'vamos' nebo 'allez', pořád jsme Indové," uvedl Paes.

Od pokřiku nehodlá upustit ani v dalším kole, v němž nastoupí proti španělskému páru Marcel Granollers, Tommy Robredo. "Stoprocentně, nic špatného tím nemyslíme. Já miluju Španělsko, Španěly i španělštinu," tvrdil Paes, jenž po loňské sezoně přerušil spolupráci s českým deblistou Lukášem Dlouhým.

López o Paesově vřelém vztahu ke španělštině přesvědčen nebyl. "Celou dobu nás provokoval, už to bylo únavné," vysvětloval po zápase, při kterém tradiční podání rukou u sítě málem přerostlo v šarvátku.

Bhúpathí tvrdil, že soupeři se snažili zranit Paese. "Jednou tam vypálili podání přímo na Paese. Nemyslím si, že by o tolik minuli kurt. Nemohli na něj vyzrát, tak ho chtěli vyřadit," uvedl indický hráč.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..