Rubriky:

Tenis

Britské listy ve finále Wimbledonu jasně favorizují Šarapovovou

2. července 2011 12:04 - LONDÝN

Většina britských listů favorizuje Rusku Marii Šarapovovou v dnešním finálovém souboji ve Wimbledonu s Petrou Kvitovou. Sází na ni i její někdejší trenér Nick Bollettieri. Také někdejší šampionka Martina Navrátilová dává Rusce šanci na výhru 60:40, i když připouští, že jednadvacetiletá Kvitová může zápas ovládnout.

 

Eddie Keogh, Reuters

Ruska hraje opět jako šampionka a je ohromnou favoritkou na titul, napsal deník The Guardian. "Impozantní a agresivní Petra Kvitová vypadá jako šampionka budoucnosti. Ale pro Šarapovovou bude finále vyvrcholením boje, který by mohl být ještě sladší, než když vyhrála Wimbledon jako sedmnáctiletá v roce 2004," uvedl list.

Ruska by ale podle něj neměla brát soupeřku na lehkou váhu. "Má výjimečný servis, její forhend je ještě silnější a bude připravena využít každého zaváhání na druhé straně sítě," dodal list.

Stejně jako The Daily Telegraph dopodrobna líčí kariéru Šarapovové a její návrat po zranění. "Když tento Wimbledon začínal, nejlepším příběhem o comebacku se zdálo vítězství Sereny Williamsové, která nehrála skoro rok. Ale nyní se ženský tenis spokojí s novým začátkem Marie Šarapovové," uvedl The Daily Telegraph.

"Pokud vyhraje podruhé, bude mít tento zápas dopad mimo kurt, mimo wimbledonský areál i mimo tenisové fanoušky. Bude to hlavně sportovní událost, ale mohla by to být i největší marketingová událost v historii All England Clubu - posílení značky Maria," tvrdí deník.

Kvitová má fantastické zbraně, míní Navrátilová

Navrátilová v listu The Times napsala, že obě hráčky nejsou velkými obranářkami, a proto očekává velmi agresivní finále. "Šance Šarapovové na zisk druhého titulu bych dala na 60:40. Ale Kvitová má některé fantastické zbraně," napsala a zdůraznila její velmi účinný servis.

"Kvitová bude riskovat jako při vítězství v semifinále. Její hra je různorodější než u Šarapovové a publikum to ocení," napsala devítinásobná wimbledonská vítězka. Uznala ale, že je těžké odhadnout, na čí stranu se diváci přikloní. "Oblíbenkyní může být Šarapovová, protože od jejího prvního finále uplynula taková doba. Publikum ale také miluje nováčky a mladé hráče," uvedla Navrátilová.

Petra Kvitová se raduje po vítězsném míči ve čtvrtfinálovém duelu s Pironkovovou.Petra Kvitová se raduje po vítězsném míči ve čtvrtfinálovém duelu s Pironkovovou.foto: Reuters

"Šarapovová mívá pomalý start a v semifinále jí to prošlo. Nemůže si dovolit ztratit set, jak se jí to mohlo snadno stát v semifinále proti Sabine Lisické. Takže potřebuje lépe začít," uvedla Navrátilová.

Upozornila na problémy, které má Šarapovová se servisem. "Kvitová musí tuto drobnou slabinu využít a vzít jí podání, když udělá Šarapovová dvojchybu nebo dvě. To by mohl být rozhodující faktor zápasu," podotkla Navrátilová.

"Myslím, že dojde na tři sety a Šarapovová bude mít v takovém případě mírně navrch. Pokud Kvitová vyhraje první set, má dobrou šanci vyhrát. Ale když vyhraje první set Šarapovová, získá podruhé titul. Ruska už ve finále byla a sotva ke konci ustoupí," domnívá se slavná česká tenistka. "Kdo tedy zápas ovládne? Myslím, že by se to české levačce mohlo povést."

Velká výhoda Češky - hraje levou rukou

Známý trenér Bollettieri v listu The Independent napsal, že Kvitová hraje s jednoduchou taktikou: "Co vidí, do toho praští a nikdo neví, kam to poletí. Je jí teprve 21 let a je velká, silná, výborně běhá a má skutečnou energii. A má proti Marii Šarapovové jednu velkou zbraň - hraje levou rukou," napsal trenér, jenž stejně jako Navrátilová podrobně rozebírá hru levorukých hráčů.

"Její statistiky ze semifinále s Viktorií Azarenkovou ukazují, že udělala hodně chyb a hodně forhendů jí šlo za nebo vedle. Ale přesto pokračovala stejně. Nezmění svou filozofii ani tentokrát a ani nesmí. Její jedinou šancí je riskovat, ale tento centrkurt je scénou, na kterou je Šarapovová zvyklá. Čas Kvitové přijde v příštích letech, ale dnes odpoledne má Šarapovová hru, sílu a zkušenost, které by jí měly dát převahu," zdůraznil Bollettieri.

Také The Times dnes odpoledne přepokládají pozoruhodný comeback Šarapovové. "Zkušenosti tří grandslamových vítězství by jí měly poskytnout jasnou výhodu. Očekávám, že vyhraje ve třech setech," napsal tenisový zpravodaj Timesů.

London Evening Standard naopak poukazuje na množství dvojchyb Šarapovové. "Podání je klíčové a Šarapovové se zatím podařilo svoji slabinu zakrýt. Naopak Kvitová celý turnaj servírovala dobře. Bude-li hrát na největší scéně ve svém životě nebojácně, Šarapovovou to určitě vyvede z míry," napsal londýnský večerník.

Slabinu v podání Šarapovové připomíná i The Independent. "Když Kvitová zvládne své nervy, mohla by také využít jakékoli slabosti v servisu Šarapovové. Instinkt české tenistce velí útočit tvrdě a útočit rychle," píše list. "Kvitová má temperament a má sílu. Bude mít také psychiku?" ptá se britský list.

Finále ženské dvouhry začne v 15:00 SELČ, přímým přenosem ho vysílá televizní stanice Nova a on-line reportáž můžete sledovat na stránkách Sport.cz.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..