Rubriky:

Tenis

Kvitová bude čestnou občankou Fulneku. První po Komenském

5. července 2011 17:04 - FULNEK

Euforie z wimbledonského triumfu Petry Kvitové ve Fulneku zdaleka nekončí. A vedení malého městečka na Novojičínsku rozhodlo před chystanou páteční slavností na náměstí J. A. Komenského udělit jednadvacetileté hráčce čestné občanství. Kvitová bude po „učiteli národů“ teprve druhým obyvatelem Fulneku, jemuž bude plaketa udělena.

 

Vladislav Galgonek, ČTK

Plaketu Kvitová převezme při pátečním slavnostním programu, jehož součástí bude vedle hudební produkce i tenisová exhibice, na fulneckém hlavním náměstí. Starostka města Jana Mocová v úterý řekla, že zastupitelé návrh schválili všemi hlasy bez ohledu na politickou příslušnost. "Kvůli dotacím jsme měli mimořádné zastupitelstvo. Seznámila jsem členy s tím, že pro Petru chystáme přivítání, i kvůli financování akce, a ze všech úst zaznělo, že si zaslouží čestné občanství," řekla starostka.

Otec úspěšné tenistky Jiří Kvita, který je členem fulneckého zastupitelstva, podotkl, že o čestném občanství s dcerou zatím nemluvil. "Neříkal jsem jí to, takže o tom zatím asi neví. Ale asi se to z médií dozví brzy," řekl Kvita.

Mocová řekla, že Petra Kvitová sice přišla na svět v porodnici v nedalekém Bílovci, ale z ní pak jela rovnou do Fulneku. "Všichni ji dobře známe. Když byla malá, obdivovala jsem, jak každé ráno poctivě jezdila s tatínkem na kurty," řekla starostka. Uvedla, že by nebyla proti tomu, kdyby se po Petře Kvitové ve městě něco jmenovalo. "Je to osobnost a Fulnek ohromně proslavila. I s ohledem na její charakterové vlastnosti a velkou vnitřní sílu, svou pílí, houževnatostí a skromností může být vzorem pro mládež," věří starostka Fulneku.

Kalendář nabitý společenskými povinnostmi

Město pro Kvitovou na pátek od 14:00 chystá na náměstí velkolepou uvítací slavnost. Tenistka do rodného města zavítá přesně měsíc od své poslední návštěvy. "Petra má nabitý program, předtím jsme se snažili dostat ji do Fulneku půl roku. Když tady toho 8. června byla, všichni kolem byli dobře naladění, ona má v sobě takovou pozitivní energii," řekla starostka.

Jiří Kvita zatím neví, jak dlouho jeho dcera ve Fulneku pobude. "Musíme to naplánovat, aby to časově zvládla. Večer má program zase někde jinde," řekl Kvita.
Jednadvacetiletá Kvitová se stala třetí českou rodačkou, která vyhrála dvouhru ve Wimbledonu. Před ní to dokázaly Martina Navrátilová a Jana Novotná. Svůj první grandslamový titul získala Kvitová po finálové výhře ve dvou setech nad Ruskou Marií Šarapovovou.

Senzační vítězka nejslavnějšího tenisového turnaje světa má po návratu z All England Clubu kalendář nabitý společenskými událostmi. Na čtvrtek ji například pozval prezident Václav Klaus na Pražský hrad.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..