Rubriky:

Tenis

Becker řekl ženě: Zastřel mě!

4. listopadu 2003 15:30 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Bývalý německý tenista Boris Becker měl údajně v době, kdy ještě aktivně působil mezi hvězdami tenisových kurtů, největší problémy s alkoholem a s tabletkami na spaní. Přiznává to v autobiografii, která vyjde za týden a jejíž pasáže otiskuje list Bild.

 

www.hoppe-bonn.de

Becker byl v krizi v roce 1987, dva roky poté, co získal první titul ve Wimbledonu. "V roce 1987 toho na mě bylo najednou moc. Chtěl jsem zase vyhrávat. Sebemenší problém jsem pak složitě řešil. Když mi nešel forehand, vydržel jsem ho trénovat klidně dvě hodiny. Odešel mi servis a já šel a trénoval dvě hodiny jen podání," vzpomíná Becker.

"Trpěl jsem nespavostí a bral na to prášky. Samotu jsem zaháněl ve společnosti žen, nebo whisky, popřípadě obojího," svěřil se dvojnásobný vítěz Wimbledonu.

Z krize jej vyvedla až manželka Barbara, jíž prý jednou v opilosti řekl, aby jej zastřelila. "Stál jsem polonahý na terase našeho domu v Mnichově a nesnesitelně se mi točila hlava," líčí v knize okamžik, kdy chtěl zemřít. "Vrátil jsem se z Oktoberfestu a víte, jak ten svátek vypadá. Všude plno piva a šnapsu," dodal Becker.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..