Rubriky:

Tenis

Triumf Péťu vůbec nezměnil. Je pořád svá, říká kouč Kvitové Kotyza

23. července 2011 08:07 - ŠTRBSKÉ PLESO

Štrbské Pleso David Kotyza má pro všechny fanoušky Petry Kvitové dobrou zprávu. Po wimbledonském triumfu na ní prý žádné změny nevidí. „Nic jsem nevypozoroval, Péťa je pořád svá,“ říká trenér. Kondiční pobyt ve Vysokých Tatrách měl naplánovaný hodně dopředu, ale po Wimbledonu přišel obzvláště vhod.

 

Roman Vondrouš

Kvitová se mohla ukrýt kus od domova, a rázně tak utnout všechny společenské události, na které byla neustále zvána. Má ideální podmínky k naplnění plánu přípravy před americkou túrou, která vyvrcholí na konci srpna posledním grandslamovým turnajem sezóny US Open v New Yorku.

Kotyza přiznává, že nemá tušení, co wimbledonské vítězství jeho svěřenkyně bude znamenat v dalšímu trenérském životě. „Všechno bylo tak hektické. Neměli jsme ani čas si o tom popovídat,“ směje se.

Vysokých Tatrách se jede podle not kondičního trenéra Jozefa Ivanka, Kotyza převezme štafetu v přípravě příští týden v Prostějově. „Máme sice k dispozici kurt, ale nic zvláštního na něm neděláme. Využíváme ho hlavně kvůli tomu, že když Petra nedrží dlouho raketu, tak ji ruka bolí,“ uculuje se trenér, jenž netají, na čem bude se svojí svěřenkyní nejvíc pracovat před odletem do Ameriky. „Zpevníme pilíře její hry. Servis, return a přechod na síť.“

První turnaj čeká Kvitovou od 8. srpna v Torontu, následuje Cincinnati a poté už US Open.

Cop za 26 vteřin
Petra Kvitová musela při čtvrtečním setkání s novináři v hotelu FIS na Štrbském Plese dokázat, že si umí splést vlasy do copu bez pomoci zrcadla a hodně rychle. „Tak nám to předveďte,“ žadonili žurnalisté. Petra neváhala a dala se do díla. Cop měla spletený za 26 vteřin. „A když jdete na kurt, podíváte se na sebe do zrcadla?“ vynikal v ženském tématu zástupce časopisu Slovenka. „Vždycky,“ usmála se Kvitová. „Kontroluju, jestli náhodou nemám tričko oblečené naopak.“ Následovala ještě jedna „ženská“ otázka. „Když se vydáte na nákupy, na čem nejčastěji ulítáváte?“ Kvitová odpověď ze sebe doslova vystřelila. „Na náušnicích!“

Vladimír Kolář, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..