Rubriky:

Tenis

Korda se po deseti letech rozešel se Štěpánkem

10. srpna 2011 12:35 - PRAHA

Byl jedním ze strůjců nástupu Radka Štěpánka mezi tenisovou elitu. Petr Korda stál po boku nezlomného hráče, který po zdravotních potížích opět šplhá vzhůru světovým žebříčkem a o víkendu triumfoval na turnaji ve Washingtonu, dlouhých deset let. Teď se jejich cesty rozešly a Korda se plně věnuje rozvoji golfové kariéry své dcery Jessiky.

 

Matt Sullivan, Reuters

„Naše spolupráce vždy spolehlivě fungovala, a to i přes skutečnost, že se v posledních dvou letech zároveň intenzivně staral o rozvoj golfového talentu své dcery. Před několika týdny mi Petr oznámil, že se vzhledem k náročnému programu Jesikky musel rozhodnout mezi mnou a rodinou a že jeho volbou je Jessika,“ vysvětlil Štěpánek důvod rozchodu pro deník Sport.

Dvaatřicetiletý tenista neopomněl připomenout, že Korda byl jednou z klíčových postav jeho kariéry. „S Petrem jsem spolupracoval plných deset let a mohu říci, že mu vděčím za rozvoj své profesionální kariéry. Vedl mne jako výborný metodik, psycholog i jako člověk a kamarád, který nese nesmazatelný podpis na zlepšené mého herního projevu,“ uvedl.

Štěpánka nyní koučuje padesátiletý český rodák s německým občanstvím Ivo Werner. „Spolupracuji s ním od začátku srpna. Ivo je mezi tenisovými profesionály znám jako zkušený kouč a odborník. Pevně věřím, že tato změna přinese do mého tenisu nové nápady, zlepšení a také nový pozitivní impulz,“ prohlásil Štěpánek, aktuálně sedmadvacátý hráč žebříčku ATP.

V týmu bývalé světové osmičky je výměna trenéra již druhou letošní změnou: na turnajích provází vítěze pěti turnajů místo Petra Pály český tenista Theodor Devoty.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..