Rubriky:

Tenis

Berdych se Štěpánkem: Djokovičovi máme co vracet!

11. února 2012 19:21 - OSTRAVA

Tři zápasy, tři body a postup. Daviscupová rychlovka posunula české tenisty do čtvrtfinále. V sobotní čtyřhře italský pár Bracciali, Starace nekladl velký odpor a Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem už mohou pomalu spřádat plány, jak v dubnu vrátit Novaku Djokovičovi a srbskému týmu předloňskou porážku z bělehradského semifinále.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Jak jste, Radku, překonával zdravotní problémy, které vás trápily v pátek proti Seppimu?

Štěpánek: Šel jsem spát docela pozdě, ale chtěl jsem být u Tomášova zápasu. Vzbudil jsem se pak už v sedm ráno, ale bylo to lepší. Dali mi do pokoje zvlhčovač vzduchu. Na mém hlase je znát, že to ještě není to pravé ořechové, ale šli jsme do toho, že utkání dotáhneme a to se povedlo. Nedali jsme jim čuchnout.

V úvodu zápasu jste v jednom gamu udělal dvě dvojchyby, mělo to ještě souvislost s pátečními problémy?

Štěpánek: Když jsem trefil druhý servis metr a půl za lajnu, tak to není u mě moc normální. To jsem si ještě  říkal, že to nemůže být raketou, asi jsem to odservíroval fakt špatně. Ale pak se to opakovalo... Necítil jsem se s tou raketou moc komfortně, šel jsem ji vyměnit za tvrdší a ještě jsme game zachránili.

Vy jste měl Tomáši naopak na prvním podání vysokou úspěšnost. To je ještě forma z turnaje v Montpellieru?

Berdych: Cítil jsem se fakt dobře, užíval jsem si to. Od servisu všechno začíná, i když člověk v deblu podává jen za čtyři gamy, nemáte takový rytmus. Ale tu jistotu jsem neztratil.

Ve čtrvtfinále budete hrát s největší pravděpodobností se Srby, kteří vedou nad Švédskem 2:1 po čtyřhře. Těšíte se na Djokoviče?

Berdych: Já bych mu přál, aby se mu teď dařilo, odehrál co nejvíc zápasů, pak se rozmyslí, že toho má hodně a nepřijede...  

Před dvěma lety byla semifinálová bitva v Bělehradě hodně vyhecovaná. Máte na Srby pořád pifku?

Berdych: Máme jim co vracet a to je celé. Nejlepší by bylo udělat proti nim tři body a zahrát si v září semifinále.

Kde byste chtěli čtvrtfinále hrát? Zase v Ostravě, nebo v pražské 02 Areně?

Berdych: Já bych to nechal na lidech, kteří se o nás v Davis Cupu starají. Ti o tom rozhodnou. (Definitivní verdikt ohledně místa konání padne příští týden - pozn).

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..