Rubriky:

Tenis

Wimbledon bude pod střechou

6. ledna 2004 13:21 - LONDÝN

Pro návštěvníky tenisového Wimbledonu se blýská na lepší časy. Pořadatelé nejslavnějšího tenisového turnaje světa zřejmě konečně dali přednost zdravému rozumu před tradicemi a centrální dvorec hodlají vybavit zatahovací střechou. Ta by ale měla být hotova až v roce 2009. V minulých letech musely být zápasy Wimbledonu kvůli častému dešti hojně odkládány.

 

ATP Tour

Předseda Wimbledonu Tim Phillips už loni připustil, že členové klubu uvažují o určité variantě zastřešení. "Víme, že to je technicky možné. Dlužíme to fanouškům. Chceme předejít deštivým dnům, kdy se nehraje," řekl tehdy Phillips.

Dnes organizátoři grandslamového turnaje ve slavném All England Clubu oznámili, že po dlouhých dohadech rozhodli o vybudování zatahovací střechy nad centrálním dvorcem. Možnost hrát i za deště ale nebudou mít účastníci dříve než za pět let.

O stavbě střechy se diskutovalo hlavně v souvislosti s travnatým povrchem. Zelený pažit potřebuje slunce, vodu a dostatek proudícího vzduchu, aby měl ideální vlastnosti. Panovaly obavy ze zvýšené vlhkosti vzduchu, kvůli kterému by tráva klouzala.

"Centrkurt je drahokam zasazený v naší koruně a nám jde jen o to jej vyleštit," básnil Phillips na dnešní tiskové konferenci.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..