Berdych a Ulihrach ve druhém kole Australian Open

MELBOURNE

Dva ze čtyř českých tenistů, kteří v Melbourne zasáhli do prvního dne úvodního grandslamu sezóny, postoupili do druhého kola. Bohdan Ulihrach přehrál ve čtyřech setech Němce Burgsmüllera, Tomáš Berdych přešel přes Francouze Mahuta. Nedařilo Sandře Kleinové a Zuzaně Ondráškové, které svorně skončily na raketách ruských hráček.

Bohdan Ulihrach (ilustrační foto)

Prvním českým tenistou, který v Melbourne postoupil do druhé kola úvodního grandslamu sezóny se v pondělí stal Tomáš Berdych. Osmnáctiletý reprezentant při své premiéře v hlavní soutěži přehrál 3:1 na sety Francouze Mahuta.

Berdych, který se v Melbourne úspěšně vypořádal s kvalifikací, se v příštím kole utká zřejmě s Američanem Andre Agassim. Turnajovou čtyřku a obhájce titulu čeká v dnešním pozdějším utkání domácí Todd Larkham.

Ulihrach se na dvorce v Melbourne vrátil po roční odmlce způsobené dopingovou aférou a svého pondělního soupeře přehrál za dvě hodiny a dvacet minut po setech 6:4, 3:6, 6:2 a 6:1. Už ve druhém kole ale čeká českého reprezentanta přetěžký soupeř - světová jednička Američan Andy Roddick.

Rusky zatrhly postup

Naopak hned v prvním kole ukončily své působení na letošním Australian Open Sandra Kleinová a Zuzana Ondrášková. Kleinová v pondělí nestačila v Melbourne na turnajovou jedenadvacítku Jelenu Bovinovou z Ruska, Ondrášková skončila na raketě další Rusky Věry Zvonarevové.

Jedenáctá nasazená Zvonarevová měla průběh utkání pevně v rukou a českou tenistku vyprovodila z kurtu za jednašedesát minut po setech 6:3 a 6:1. Ondrášková se nicméně prezentovala slušnou hrou, vyrobila dvakrát méně nevynucených chyb než její soupeřka a lépe se jí dařil i servis.

Kleinová do utkání s další Ruskou Bovinovou vstoupila bez respektu a za osmatřicet minut dokázala vyhrát první sadu 6:4. Bovinová ovšem zvedla hlavu a vítězství ve druhé sadě poměrem 6:1 se vrátila do hry. Rozhodující set přinesl vyrovnanou hru, nakonec se ale radovala z vítězství zkušenější ruská hráčka.

AUSTRALIAN OPEN
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Berdych (ČR) - Mahut (Fr.) 6:4, 6:2, 5:7, 6:3, Ulihrach (ČR) - Burgsmüller (Něm.) 6:4, 3:6, 6:2, 6:1
Ženy, dvouhra  - 1. kolo:
Bovinová (21-Rus.) - Kleinová (ČR) 4:6, 6:1, 7:5, Zvonarevová (11-Rus.) - Ondrášková (ČR) 6:3, 6:1.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200