Rubriky:

Tenis

Navrátilová: Měli jsme raději vypadnout dřív

3. února 2004 18:45 - PRAHA

Symbol sportovní vytrvalosti, vůle a také tenisových vítězství! To vše ztělesňuje Martina Navrátilová. Profesionálně hraje od roku 1975 a letos prý skutečně naposledy, vždyť je jí také sedmačtyřicet let. I tak ale sahala v Austrálii po devětapadesátém grandslamovém triumfu kariéry...

 

ČTK

Z nedělního finále smíšené čtyřhry ovšem odešla Navrátilová poražena. Škoda, mohl to být ještě působivější příběh.

Je to přesně rok, co Navrátilová doplnila poslední místo ve sbírce, které jí z grandslamů ještě chybělo. To nikdo jiný v historii nedokázal! Tenisový svět jen nevěřícně vrtěl hlavou, rodačka z Řevnic vyhrála elitní turnaj po osmileté odmlce.

Pak s Leandrem Paesem ještě ovládli Wimbledon, než indický tenista vážně onemocněl. Napadla ho mozková infekce, zprávy hovořily o možnosti úmrtí: "Bál jsem se o život," přiznal Paes, o 17 let mladší než Američanka.

Soupeři stejně staří jako Navrátilová

Nestárnoucí tenistka ale učinila velmi přátelský krok a než by nastoupila na US Open s jiným partnerem do mixu, raději nehrála vůbec. "To bych mu nemohla udělat, je to velký člověk s velkým srdcem," řekla v jedné z mnoha poklon, které si ti dva za dobu své spolupráce vyměnili.

Paes se vrátil až nyní, kouzlo se ovšem podruhé v Melbourne Parku již nepovedlo. Ruska Jelena Bovinová a Nenad Zimonjič ze Srbska a Černé Hory byli nad jejich síly. "Nemusíš být smutná. Nemáš náhodou těch titulů až zbytečně moc?" popíchl ji Zimonjič.

Byl to on, kdo za ní přišel před Australian Open a ptal se, zda si s ním nechce zahrát v Melbourne. Odmítla se slovy, že Paes už bude v pořádku. A tak se dal Srb prvně dohromady s Bovinovou a hned takový úspěch. Dohromady je jejich věk pozoruhodně navlas stejný jako Navrátilové...

Hlavní letošní cíl: olympiáda

Že Navrátilovou čeká opravdu poslední sezóna kariéry? O tom prý nemůže být pochyb. Názor prý nezmění.

"Nic tomu nemůže pomoci. Ale vždyť je to ještě daleko," vykládala hráčka, která se letos chystá v první řadě na olympijské hry v Aténách. Nikdy ze jich nezúčastnila, má tedy extra motivaci.

Viktor Nosek, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..