Rubriky:

Tenis

Španělé jsou pořád silní, varují tenisté

4. února 2004 11:52 - PRAHA

Čeští tenisté krotí před prvním kolem Davisova poháru se Španělskem optimismus veřejnosti, podle které neúčast Ferrera a Moyi musí být výhodou. Oba kapitáni také bedlivě střeží tajemství, koho pošlou v pátek do dvouher. V Brně zatím český tým absolvuje tréninkové bloky, a večer odpočívá při bowlingu. První zápasy začínají v pátek.

Václav Kozák - Strana: 22

Loprais přivezl tatru domů

Odřené a ještě stále plné písku dorazily včera do České republiky tatry, které absolvovaly letošní Dakar. Karel Loprais po průjezdu hranicemi přivezl svůj vůz na technickou prohlídku do Kaznějova na severu Plzeňska. "Servis Tatry v Kaznějově využíváme téměř pokaždé. Je dobré vědět, v jakém stavu auto po závodě je," vysvětloval Karel Loprais. Přestože Dakar absolvoval s technickými problémy, prohlídka neobjevila žádné větší závady. "Ověřili jsme si, že přední náprava, se kterou byly největší potíže, je v pořádku a v pohodě jsou i brzdy," pochvaloval si šestinásobný vítěz pouštní rallye, který letos skončil sedmý.
Během závodu se potýkal se závadami na přepouštění paliva a dohušťování kol. Šance na vítězství posádce definitivně vzaly prasklé přední hřídele. Loprais se tak opět musel sklonit před ruskými kamazy. "Rusové mají jinak stavěné auto. Je to závodní speciál, do kterého investovali hodně peněz. My ale touhle cestou jít nechceme. Dakar vždycky byl o upravených vozech sériové výroby a ne o závodních autech," řekl Loprais. Příští rok se prý pokusí opět navázat na své předchozí úspěchy, možná se ale bude muset obejít bez navigátora Josefa Kaliny. "Vždycky se nechám přemluvit, ale teď už cítím, že na vrcholový sport to v pětapadesáti není," vyslovil Kalina pochybnosti nad další účastí. "Letos jsme nebyli v dobré zdravotní formě a technické problémy vždycky ty lidské potíže ještě znásobí. Nakonec z toho bylo utrpení," dodal. Kontrolu absolvovala i doprovodná tatra Bedřicha Sklenovského. "To je veterán, závodila už v roce 1986, taky jí říkáme babča. Ale jako doprovod je pořád výborná," ocenil Loprais.

Viktor Nosek , ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..