Rubriky:

Tenis

Novák zraněn, proti Lopezovi Berdych

8. února 2004 14:43 - BRNO

Český daviscupový tým se v závěru utkání se Španělskem o postup do 2. kola Světové skupiny musí obejít bez Jiřího Nováka, který si v sobotní čtyřhře poranil levé lýtko. Místo české jedničky tak ve třetí dvouhře dostal Tomáš Berdych.

Český osmnáctiletý talent nastoupil v Brně ve 13 hodin proti Felicianu Lopezovi, který podle očekávání vyměnil španělskou jedničku Tommyho Robreda. Lopez měl být 'tajnou zbraní' španělského kapitána Arreseho proti Novákovi, s nímž má lepší bilanci vzájemných utkání.

Novák si zranění přivodil ve třetím setu deblu. "Ucítil jsem velikou bolest v lýtku, ale protože byl sval rozehřátý, tak to nebylo tak hrozné," řekl Novák v rozhovoru pro Českou televizi. Už večer se ovšem bolest stupňovala, před utkáním se Novák nemohl z nohy odrazit a fyzioterapeut Pavel Kolář mu hrát nedoporučil.

Zranění Nováka český tým tajil do poslední chvíle. Změnu oznámil až hodinu před zápasem, aby na ní nemohli Španělé reagovat. "Nechtěli jsme, aby nastoupil Robredo, který by byl proti Berdychovi nebezpečnějším soupeřem," uvedl Novák.

Český tým tušil již v sobotu pozdě večer, že Novák asi nenastoupí. Berdychovi ovšem informaci oznámili až dopoledne. "Aby mohl klidně spát. Je ve velice dobré pohodě a doufám, že nezklame a předvede se," řekl Novák.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..