Novák i Benešová ze hry v Indian Wells

INDIAN WELLS (USA)

Třetí kolo turnaje v americkém Indian Wells se stalo konečnou pro české tenisty Jiřího Nováka a Ivetu Benešovou. Novák nestačil na domácího borce Mardyho Fishe, který podporován publikem vyhrál 6:3 a 6:4. Benešová naproti tomu skrečovala zápas s krajankou Strýcovou během druhého setu.

Strýcové k postupu do čtvrtého kola pomohlo blíže nespecifikované zranění Ivety Benešové. Vítězka z Acapulka prohrála první set 1:6 a v druhé sadě za nepříznivého stavu 1:2 zápas vzdala. Strýcovou nyní čeká světová jednička Justine Heninová-Hardenneová.

S turnajem se rozloučil i osmý nasazený Lleyton Hewitt, vítěz posledních dvou ročníků. Hewitta překvapivě vyřadil Argentinec Juan Ignacio Chela po třech setech. "Je to jedno z mých největších vítězství kariéry, jsem moc šťastný," řekl po utkání vítěz.

Hewitt přitom začal skvěle, vyhrál první tři hry úvodního setu a měl tři brejkboly na vedení 4:0. Chela ale zvrátil nejen tuto hru, nýbrž vyhrál dalších sedm her v řadě. A i když druhý set prohrál, nakonec dovedl zápas do vítězného konce.

"V zápase byla řada zajímavých obratů. Na začátku jsem předváděl agresivní tenis a mohl jsem vést už 4:0. Nemyslím, že bych hrál dnes špatně, jen soupeř prostě dělal méně chyb než já," smutnil Hewitt.

Výsledky:

MUŽI:
Dvouhra - 3. kolo:
Fish (18-USA) - Novák (16-ČR) 6:3, 6:4, Chela (32-Arg.) - Hewitt (8-Austr.) 6:3, 4:6, 6:1, Haas (Něm.) - Costa (23-Šp.) 7:6 (7:4), 3:6, 6:3, Roddick (3-USA) - Safin (30-Rus.) 7:6 (8:6), 6:2, Agassi (5- USA) - Hrbatý (31-SR) 6:2, 6:4, Dent (USA) - Lapentti (Ekv.) 6:3, 6:2, Arthurs (Austr.) - Björkman (28-Švéd.) 4:6, 6:2, 6:3, Escude (Fr.) - Spadea (21-USA) 3:6, 6:4, 7:6 (7:5), Henman (9-Brit.) - Corretja (Šp.) 6:4, 6:4, Grosjean (13-Fr.) - Sluiter (Niz.) 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, Južnyj (Rus.) - Horna (Peru) 7:6 (14:12), 6:2, Calleri (22-Arg.) - Nadal (Šp.) 6:4, 3:6, 7:6 (12:10), Labadze (Gruz.) - Arazi (Mar.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - 1. kolo:
Damm, Suk (6-ČR) - Arnold, Calleri (Arg.) 5:7, 6:2, 7:6 (7:5), Allegro, Federer (Švýc.) - Paes, Rikl (7-Ind./ČR) 7:6 (7:5), 7:5.
ŽENY:
Strýcová - Benešová (obě ČR) 6:1, 2:1 skreč, Šarapovová (16- Rus.) - Karatančevová (Bul.) 3:6, 6:3, 6:2, Frazierová (33-USA) - Suchá (SR) 6:2, 6:1, Heninová-Hardenneová (1-Belg.) - Marrerová (Šp.) 6:1, 6:2, Myskinová (4-Rus.) - Ventová-Kabchiová (Ven.) 2:6, 6:4, 6:3, Martinezová (11-Šp.) - Raymondová (18-USA) 6:4, 7:5, Kuzněcovová (12-Rus.) - Moliková (22-Austr.) 3:6, 7:6 (8:6), 6:2, Schettová (Rak.) - Suarezová (8-Arg.) 6:3, 6:4.