Federer otočil zápas s Agassim a je ve finále

INDIAN WELLS (USA)

Švýcarský tenista Roger Federer postoupil na turnaji v Indian Wells poprvé do finále. První hráč světového žebříčku udolal v dramatickém třísetovém utkání v obrovském horku pátého nasazeného Andreho Agassiho. O titul se Federer utká s Britem Timem Henmanem, který hladce vyřadil gruzínského tenistu Irakliho Labadzeho.

Dvaadvacetiletý Federer prohrál se zkušeným Američanem první set 4:6, ve čtyřicetistupňovém vedru pak ale začala slavit úspěchy jeho rychlost. Rozhodující moment přišel ve třetím setu za stavu 4:4. Agassi při svém podání vedl už 40:15, nakonec ale hru ztratil a Federer v dalším gamu zápas po hodině a 53 minutách ukončil.

Svou letošní bilanci Federer vylepšil na 21 vítězství z 22 zápasů. Jedinou porážku mu připravil v únoru v Rotterdamu právě druhý finalista Henman, který má se Švýcarem příznivou bilanci 6:1.

Ve čtyřhře mužů triumfovali Francouzi Arnaud Clément s Sebastienem Grosjeanem, mezi ženami si deblový titulu odvezl nejvýše nasazený španělsko-argentinský pár Virginia Ruanová- Pascualová, Paola Suarezová.

MUŽI:
Dvouhra - semifinále:
Federer (1-Švýc.) - Agassi (5-USA) 4:6, 6:3, 6:4, Henman (9- Brit.) - Labadze (Gruz.) 6:3, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Clément, Grosjean (Fr.) - W. Black, Ullyett (Zim.) 6:3, 4:6, 7:5.
ŽENY:
Ruanová-Pascualová, Suarezová (1-Šp./Arg.) - Kuzněcovová, Lichovcevová (2-Rus.) 6:1, 6:2.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200