Rubriky:

Tenis

Tenisty čeká v baráži Davisova poháru Paraguay

13. dubna 2004 15:40 - LONDÝN

Čeští tenisté se utkají o setrvání ve Světové skupině Davisova poháru s Paraguayí. Rozhodl o tom los v Londýně, barážový duel na půdě Jihoameričanů je na programu od 24. do 26. září. Český výběr se s Paraguayci střetl v historii soutěže dvakrát, jednou prohrál a jednou zvítězil.

Jiří Novák označil los za docela přijatelný. "To je dálka," řekl patnáctý hráč světa ČTK, když se dozvěděl, kde se bude hrát. "Bude to cizokrajné prostředí a jihoamerická divočina. Lidi i hráči budou určitě šílet, ale je to docela shovívavý los, protože to mohlo dopadnout mnohem hůře. Je smůla, že hrajeme venku a musíme putovat takovou dalekou cestu," uvedl Novák.

Český tým jako jediný v historii soutěže ze Světové skupiny nikdy nesestoupil. Letos začátkem února tenisté prohráli v prvním kole Světové skupiny v Brně se Španěly 2:3. Paraguay postoupila do baráže z první americké zóny přes Brazílii, která ovšem hrála bez svých nejlepších tenistů Gustava Kuertena a Flavia Saretty.

Bývalý československý tým hrál s Paraguayí dvakrát. První zápas v Asunciónu s Ivanem Lendlem a Tomášem Šmídem v sestavě před 21 lety prohrál, ale o pět let v Praze domácí hráči jasně zvítězili.

Neznámý soupeř

Jedničkou Paraguaye je Ramon Delgado, který se proslavil v roce 1998 na French Open. V Paříži tehdy porazil ve druhém kole Američana Peta Samprase a došel do čtvrtého kola, což je jeho grandslamové maximum.

"Toho jediného znám. O dalších jejich hráčích nemám ponětí," řekl Novák. Za paraguayský tým letos hráli rovněž Francisco Rodriguez, Paulo Carvallo a Daniel Lopez.

V dalších zápasech baráže se mimo jiné do Světové skupiny pokusí postoupit Slováci, kteří budou hostit Německo.

Baráž Davisova poháru
Paraguay - ČR
Austrálie - Maroko
Chile - Japonsko
Chorvatsko - Belgie
Slovensko - Německo
Rakousko - Velká Británie
Rumunsko - Kanada
Rusko - Thajsko

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..