Federer prošel turnajem v Halle bez ztráty setu

Švýcar Roger Rederer vyhrál tenisový turnaj v německém Halle, když ve finále zdolal Američana Mardyho Fishe ve dvou setech - 6:0 a 6:3. Semifinálový přemožitel Jiřího Nováka si kromě bodů z turnaje odnáší také odměnu 111 750 eur.

Během turnaje Federer neztratil jediný set. Na konto si Švýcar připsal šestnáctý titul v kariéře a třetí na trávě. Dvakrát vyhrál v Halle a jednou ve Wimbleodnu, kde triumfoval loni. Na tomto povrchu vyhrál Federer už 17 zápasů po sobě.

Konec Nováka v semifinále

Cesta Jiřího Nováka turnajem v Halle skončila v sobotu v semifinále. Tam turnajové trojce vystavila stop právě světová jedničkaFederer ve dvou setech. I tak si Novák postupem mezi nejlepší čtyři vylepšil osobní maximum na travnatém povrchu.

Oba hráči měli před dnešním duelem vyrovnanou vzájemnou bilanci 4:4. Na tvrdých površích dominoval Federer, na antuce a v hale vítězil Novák. I na trávě vedl Novák, který jediný duel s Federerem na tomto povrchu vyhrál - v roce 1999 v prvním kole Wimbledonu.

Američan Mardy Fish  do finále prošel přes druhého nasazeného domácího Rainera Schüttlera po setech 6:4, 4:6 a 7:6.

Indicko - český pár Leander Paes a David Rikl vyhrál čtyřhru na turnaji v Halle. Třetí nasazená dvojice porazil ve finále dvojici Petr Pála, Tomáš Cibulec 6:2 a 7:5.

Roddick obhájil v Queensu v repríze loňského finále titul

Američan Andy Roddick obhájil titul na turnaji v londýnském Queen's Clubu. První nasazený tenista porazil v repríze loňského finále Sebastiena Grosjeana z Francie ve dvou setech a získal na trávě druhý titul v kariéře. Celkem jich má na svém kontě už čtrnáct.

Jednadvacetiletý Roddick měl letos s Grosjeanem více práce. Francouz, jenž ve čtvrtfinále vyřadil Radka Štěpánka, držel s dělovým podáním svého soupeře krok. V první sadě měl dokonce setbol, nakonec ji ale ztratil po 48 minutách ve zkrácené hře poměrem 7:9. Roddick ji stylově získal desátým esem. Druhý set Američan vyhrál 6:4.

Ruská tenistka Šarapovová vyhrála turnaj v Birminghamu

Teenagerovské finále tenisového turnaje v Birminghamu se stalo kořistí Rusky Marie Šarapovové. Sedmnáctiletá kráska v neděli porazila další ruskou rodačku Tatianu Golovinovou, která však hájí barvy Francie, po setech 4:6, 6:2 a 6:1. Získala tak třetí turnajový titul v kariéře.