Rubriky:

Tenis

Koukalová na vítězství v Hertogenboschi nedosáhla

19. června 2004 18:30 - PRAHA

Premiérovou účast ve finále turnaje WTA na travnatém povrchu nevyšperkovala Klára Koukalová titulem. Česká tenistka prohrála v sobotu v nizozemském Hertogenboschi rozhodující duel se zkušenou Francouzkou Mary Pierceovou 6:7 a 2:6. Může se však těšit z prémie ve výši 14 500 dolarů.

Dvaadvacetiletá Koukalová dnes hrála finále počtvrté v kariéře, na svůj první triumf si však musí ještě počkat. Jediná výhra ji dělila od kýženého titulu už loni v Estorilu, před dvěma lety v Casablance a také v roce 2001 v Antverpách. Generálka na slavný Wimbledon však na nizozemské trávě Koukalové vyšla nad očekávání dobře.

Kdo se české fedcupové reprezentantce postaví do cesty v Hertogenboschi, se dozvěděla až dnes po obědě. Páteční program totiž pozdržel déšť a Pierceová tak měla nabitý den. Dvanáct gamů odehrála s Linou Krasnoruckou v semifinále, jen dvě hodiny si odpočinula a šla na kurtu znovu.

Proti Koukalové však měla třetí nasazená Francouzka fantastický začátek, vedla 5:0, ale místo hrozícího "kanára" se české tenistce podařilo dotáhnout set až do tie-breaku. V něm ale prohrála po velkém boji těsně 6:8. Ve druhé sadě už držela otěže pevně v rukou Pierceová a nakonec oslavila šestnácté turnajové prvenství.

HERTOGENBOSCH
Ženy
Dvouhra - finále:
Pierceová (3-Fr.) - Koukalová (ČR) 7:6 (8:6), 6:2.
Čtyřhra - finále:
McSheaová, Sequeraová (2-Austr./Venez.) - Kostaničová, Schaulová (Chorv./Luc.) 7:6 (7:3), 6:3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..