Štěpánka čeká boj o devátý deblový titul

DELRAY BEACH

Český tenista Radek Štěpánek bude na turnaji v Delray Beach bojovat o svůj devátý deblový titul v na okruhu ATP. Daviscupový reprezentant, porazil v semifinále společně se svým indickým partnerem Leandrem Paesem domácí dvojici Rick Leach, Brian MacPhie ve dvou setech 6:4 a 7:5.

Radek Štěpánek

Soupeřem indicko-českého páru, jenž na Floridě plní roli druhé nasazené dvojice, budou ve finále turnajové jedničky Gaston Etlis a Martin Rodriguez z Argentiny.

Překvapení turnaje, brazilského tenistu Ricarda Mellu, doplní podle očekávání ve finále dvouhry Vince Spadea. První nasazený Američan přehrál v semifinále svého krajana Jeffa Salzensteina hladce 6:1 a 6:3.

Ruská finále

Hned čtyři zástupci ruského tenisu se představí ve třech finálových zápasech na turnajích ATP a WTA. Světlana Kuzněcovová přestála v semifinále na Bali ztrátu prvního setu a svou krajanku Naďu Petrovovou nakonec porazila 6:7, 6:1, 6:2.

Šampionka US Open, která plní na indonéském ostrově roli druhé nasazené, v první sadě udělala množství nevynucených chyb. Po prohrané zkrácené hře se ale Kuzněcovová rychle oklepala a další dva sety snadno získala pro sebe. Ve finále se utká s Marlene Weingärtnerovou. Německá tenistka udolala ve třech setech Marii Elenu Camerinovou z Itálie.

Ruským finále vyvrcholí tenisový turnaj v Pekingu. O první vítězství v sezoně a největší podíl z půlmilionové dotace se utkají pátý nasazený Marat Safin a Michail Južnyj. Ruský tenista Igor Andrejev a Argentinec Jose Acasuso budou v neděli usilovat o turnajový titul v Bukurešti. Oba v dnešním semifinále vyřadili hráče, kteří byli papírovými favority: čtvrtý nasazený Andrejev porazil ve třech setech turnajovou dvojku Floriana Mayera z Německa, Acasusovi stačily dvě sady proti sedmému nasazenému Filippovi Volandrimu z Itálie.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.