Rubriky:

Tenis

VIDEO: Tuny škváry a antuky. Tak se staví kurt pro úspěch Čechů v Davis Cupu

28. března 2012 08:22 - Praha

Tuny škváry a antuky, pracovní čety v plném nasazení od brzkých ranních hodin s lopatami a bagříky v permanenci. Tak vypadá příprava v pražské O2 Aréně na tenisový svátek v podobě čtvrtfinále Davisova poháru mezi vítězi této trofeje z roku 2010 ze Srbska a domácí Českou republikou.

Sport.cz

Roky spoléhali Češi v domácích bitvách na umělohmotný taraflex, teď však má proti favoritovi přinést úspěch jiný povrch.

„Antukový kurt stavíme proto, že si čeští hráči, zejména Radek Štěpánek a Tomáš Berdych, přáli hrát na tomto povrchu," vysvětlil pro Sport.cz Vladimír Šafařík, výkonný ředitel pořádající České sportovní.

Stavba kurtu pro daviscupové klání, které se odehraje v Praze od 6. do 8. dubna, začala už v pondělí tohoto týdne v šest hodin ráno. A ihned po dohrání poslední dvouhry se začne kurt likvidovat. „Přes noc se musí všechno uklidit, aby se mohla začít mrazit ledová plocha pro mezistátní hokejové utkání," dodal Šafařík.

Čeští tenisté si naposledy vybrali pro daviscupový zápas antuku v roce 2007, kdy ve Vítkovicích podlehli USA 1:4 a spadli do bojů o záchranu. Nová éra české reprezentace se pak začala psát právě v pražské O2 Aréně v baráži proti Švýcarsku.

Tehdy na taraflexu porazili Češi s navrátilcem Štěpánkem Federera a spol. a odrazili se k úspěšné éře během níž se dostali v roce 2009 do finále Davis Cupu a o rok později do semifinále, v němž podlehli Srbsku na tvrdém povrchu RuKortHard 2:3.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..