Rubriky:

Tenis

Argentinský tisk považuje český tenisový tým za nepředvídatelný

9. dubna 2012 16:21 - Buenos Aires

Česká reprezentace nebude v semifinále Davisova poháru pro Argentince snadným oříškem, přestože ji Jihoameričané budou moci v září přivítat na horké domácí půdě. Shodují se na tom v dnešních komentářích argentinské deníky, které za největší nebezpečí českého týmu považují jeho nepředvídatelnost.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Aby tým kapitána Martína Jaiteho mohl změnit historii, musí si poradit se soupeřem, který má dobré hráče, historicky kvalitní výsledky a na rozdíl od Argentiny už dokázal Davis Cup vyhrát," připomíná Clarín, že Argentina zatím ani jednu ze svých čtyř finálových účastí neproměnila ve vítězství.

Postup přes předloňského celkového vítěze soutěže deníky ani nepodceňují, ale ani nepřeceňují. "Češi přemohli Srbsko, které se při absenci světové jedničky Novaka Djokoviče sice nemění ve slabého soupeře, ale určitě se mění v hratelného," míní La Capital.

Tentýž list si také všímá, že tým kapitána Jaroslava Navrátila zvolil pro víkendový duel v O2 aréně antuku, takže by mu oblíbený povrch Jihoameričanů nemusel vadit. "Je důležité si všimnout, že si o víkendu zvolili antuku. Ve srovnání s Chorvatskem jsou Češi silnější zejména ve schopnosti hrát na jakémkoliv povrchu, i když je jasné, že mají radši ty rychlejší," komentuje.

Nebezpeční jsou Berdych i Štěpánek

Autoři komentářů oceňují individuální schopnosti českých hráčů. "Berdych v sobě spojuje kvality, ze kterých by měl mít strach každý soupeř, přestože antukové dvorce nejsou zrovna jeho oblíbenými," píše Clarín. "Berdych je nejen skvělý tenista, ale patří i mezi nejlepší světové hráče při podání. Štěpánek je nevyzpytatelný, v každém případě je také nebezpečný. Ne tolik jako Berdych, ale je," uvádí La Capital.

Za slabinu považuje La Capital fakt, že soupeř spoléhá až příliš na výkony svých dvou nejlepších tenistů. "Češi jsou týmem dvou hráčů - Berdycha a Štěpánka. V první stovce mají sice ještě Lukáše Rosola, ten má ale v Davisově poháru na kontě tři zápasy a všechny za rozhodnutého stavu. První dva naopak hrají všechna utkání, dokud je to potřeba."

Deníky neodhadují šance soupeřů, převládá opatrnost. "Češi jsou vlastně stejní, jako jeden z jejich singlistů. Jsou stejně tak nepředvídatelní, jako jsou nebezpeční," uzavírá svůj komentář La Capital.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..