Rubriky:

Tenis

Olympiáda je pro Murrayho pátým grandslamem

11. dubna 2012 09:16 - Londýn

Olympijský turnaj získal pro tenisty podle Andyho Murrayho takový význam, že ho berou jako pátý grandslam. Za jednu z nejdůležitějších akcí v nabité sezóně považuje hry v Londýně i čtvrtý hráč světa, společně s Wimbledonem. A svěřenec Ivana Lendla je odhodlaný porvat se o jednu z medailí.

 

Danny Moloshok, Reuters

"Tenis získal na olympiádě velkou váhu. Před deseti patnácti lety hráči tento turnaj vynechávali, ale teď už tam chce hrát každý. Olympiáda má své kouzlo a se všemi věcmi okolo je to obrovský zážitek," řekl čtyřiadvacetiletý Skot a vítěz 22 turnajů na okruhu ATP.

Před čtyřmi lety přijel do Pekingu v době, kdy prožíval nejúspěšnější etapu kariéry. Ve Wimbledonu prošel poprvé na grandslamu do čtvrtfinále a měl titul z Masters v Cincinnati. Pod pěti kruhy si ale zahrál jen první kolo, protože ostudně prohrál ze soupeřem z Tchaj-wanu Lu Yen-hsunem.

"Byl jsem tehdy strašně nervózní. Hrál jsem příšerně, ale byla to bezvadná zkušenost. Pohyboval jsem se ve společnosti nejlepších sportovců celého světa, vracel se do vesnice a sledoval na tabuli, kdo vyhrál kterou medaili. Bylo by příjemné ocitnout se mezi nimi," zasnil se.

Bral by i bronz

I když zatím žádný grandslam nevyhrál, řadí londýnské hry pro tuto sezónu výše než French Open či US Open. Stačila by mu i bronzová medaile. "Viděl jsem v Pekingu, jakou radost z ní měl Djokovič. Když prohrajete semifinále na grandslamu, jste zklamaný. Ale vyhrát bronz na olympiádě, to je ohromné," srovnal.

Důležitou přípravou na Wimbledon i olympiádu pro něj bude v polovině června turnaj v londýnském Queen's Clubu, kde bude obhajovat titul. Na samotných hrách bude vystupovat coby obhájce olympijského zlata Španěl Rafael Nadal, stříbro získal v Pekingu Chilan Fernando González, který už ukončil kariéru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..