Češkám stačily k postupu do finále Fed Cupu tři zápasy. O titul se utkají se Srbkami

Ostrava

Loni české tenistky vyhrály Fed Cup, tento rok tomu nemusí být jinak. Jsou znovu ve finále. Petra Kvitová vyhrála v neděli dvouhru nad Italkou Francescou Schiavoneovou 6:4, 7:6 a získala třetí a rozhodující bod v ostravské semifinálové bitvě. Soupeřky, které slavily triumf v letech 2006, 2009 a 2010, skončily. Češky se o titul utkají se Srbkami. Výhodu domácího prostředí bude mít tým Petra Pály. Zápasy jsou na programu 3. a 4. listopadu.

Rozhodnuto, Petra Kvitová vyhrála a Češky budou hrát opět finále Fed Cupu.

Kvitová vstoupila do zápasu ve velkém stylu. Po vyhraném svém servisu, si vzápětí vytvořila tři brejkboly, když hned ten první dokázala využít. Za stavu 0:3 se však Schiavoneová probudila a v páté hře první sady si čistou hrou vzala ztracené podání zpátky. Kvitová na chvíli vypadla z tempa, za stavu 3:3 sice ještě dva brejkboly odvrátit dokázala, ten třetí už ale nikoli, a tak se jednatřicetiletá rodačka z Milána poprvé v zápase dostala do vedení.

Jenže česká jednička hned v následujícím gamu srovnala. V desáté hře pak Kvitová využila čtvrtý setbol a za 48 minut vyhrála první sadu v poměru 6:4.

Smršť Kvitové v tiebreaku

Ve druhé setu česká hráčka vedla za stavu 2:2 40:0 při vlastním podání, ale Italka se nezalekla a dostala se do vedení 4:2, poté také 5:3 a Kvitová musela zabrat, další prohraný game znamenal set pro Schiavoneovou. Ale Češka ukázala, proč je světovou trojkou. Dotáhla skóre do stavu 5:5. I další game patřil Kvitové. Zbýval jediný pro finálovou definitívu. Ale další hra patřila Italce a rozhodnout musel tiebreak. V něm slavila jednoznačný úspěch domácí jednička - 7:1  Bylo po dramatu, Italky si finále nezahrají, to patří vítězkám z loňského roku. Odveta za semifinále v roce 2010 v Římě byla dokonána, tam české hráčky prohrály 0:5.

Ve čtvrtém utkání v Ostravě nastoupila Andrea Hlaváčková, která za rozhodnutého stavu nahradila dvojku Lucii Šafářovou. Se Sarou Erraniovou vyhrála první set přesvědčivě 6:2, druhý stejným poměrem vyhrála soupeřka. Ta ovládla po totožném výsledku i třetí sadu a Italky snížily na 1:3 na zápasy.

Do závěrečné čtyřhry nastoupila Hlaváčková s Hradeckou. Proti nim se postavila dvojice Erraniová, Pennettaová, Italky vedly, ale v závěru prvního setu pro zranění zápas ukončily.

Druhé semifinále vyhrály Srbky, které vedou v Moskvě nad loňskými finalistkami z Ruska už 3:1. Druhý bod přidala v neděli Ivanovičová, která porazila Pavljučenkovovou ve třech setech 3:6, 6:0 a 6:3, třetí a rozhodující bod poté Jankovičová, která porazila Kuzněcovovou 6:1, 6:4.