Rubriky:

Tenis

Berdych má ke grandslamovému titulu nejblíže ve Wimbledonu, tvrdí slavný Cash

9. června 2012 14:04 - Prostějov

Podle bývalého wimbledonského vítěze Australana Pata Casha má česká tenisová jednička Tomáš Berdych velkou naději na zisk grandslamového titulu. Domnívá se, že nejblíže k němu má v londýnském All England Clubu, kde Cash triumfoval před 25 lety.

 

Luděk Peřina, ČTK

"Na trávě si už finále vyzkoušel, takže už by neměl mít nervy. Mohl by uspět letos i na olympiádě," uvedl na adresu předloňského finalisty Wimbledonu Cash v Prostějově, kde dnes sehrál tenisovou exhibici. V zápase na jeden set podlehl sedmačtyřicetiletý Cash o dvanáct let mladšímu krajanovi Marku Philippoussisovi 5:7. Finalista Wimbledonu 2003 a US Open 1998 přidal výhru na kurtech k pátečnímu vítězství v golfovém turnaji ve Slavkově.

Philippoussis, který uzavřel svou kariéru před čtyřmi lety po zranění kolena, se blýskl tvrdým podáním i jistými údery. Jeho bývalý trenér Cash v ničem nezaostával. Několik gamů zpestřili cirkusovým tenisem. "Čím jsme starší, tím je naše hra nezvyklejší. Nebyli jsme domluveni na žádném scénáři, vše vyplynulo ze situace. Rozhodně jsme nic podobného v době, kdy mě vedl Cash, netrénovali," konstatoval Philippoussis.

Cash si posteskl, že se původně mělo hrát na otevřeném dvorci. Deštivé počasí si ale vynutilo zatažení střechy nad centrálním dvorcem a tenis se odehrával ve skleníkovém dusnu a vlhku."Hala domluvená nebyla. Ale nebýt střechy, tak bychom vůbec nehráli," konstatoval zpocený Cash, který se při exhibici představil v typické kostkované čelence. Za rok rozdá při podobných akcích fanouškům přes tisíc čelenek.

"Měl jsem připraveno i větší balení do Prostějova. Jenže před dvěma dny ve Francii jsem chvíli ztratil dohled nad svou taškou a čelenky bohužel změnily majitele," konstatoval Cash s úsměvem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..