Rubriky:

Tenis

Pár H + H poslední krok ke vstupu do historie neudělal, čtyřhru vyhrály sestry Williamsovy

7. července 2012 22:27 - Londýn

Scházel jim jen poslední krok. Tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková po senzačním vítězném tažení legendárním travnatým turnajem prohrály finále wimbledonské čtyřhry. Pár, který se do Londýna zanedlouho vrátí na olympijské hry, podlehl slavným americkým sestrám Venus a Sereně Williamsovým 5:7, 4:6. Utkání jste mohli sledovat v podrobné on-line reportáži na Sport.cz.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Serena Williamsová vyhrála na londýnské trávě potřetí dvouhru i čtyřhru najednou, což dokázala i v letech 2002 a 2009. Letos před deblem porazila ve finále singlu Polku Agnieszku Radwaňskou. Spolu se starší sestrou Venus ovládly Wimbledon popáté (2000, 2002, 2008, 2009 a 2012) a stejný počet titulů má každá z nich i ve dvouhře.

Loňské grandslamové vítězky French Open Hlaváčková s Hradeckou hrály pod zataženou střechou a umělým osvětlením výborně. Dobře podávaly, doplňovaly se na síti a bavily se, ale úspěch slavila síla servisu a returnů Američanek. V prvním setu za stavu 5:5 prohrála podání Hlaváčková, v páté hře druhé sady Hradecká.

Hlaváčková s Hradeckou nenavázaly na krajanku Květu Peschkeovou, která zvítězila loni společně se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou. Jediným ryze českým párem, který vyhrál wimbledonskou čtyřhru žen, tak zůstávají Helena Suková s Janou Novotnou, které v All England Clubu triumfovaly v letech 1989 a 1990.

Wimbledon 2012 
Ženy, čtyřhra - finále
S. Williamsová, V. Williamsová (USA) - Hlaváčková, Hradecká (6-ČR) 7:5, 6:4 on-line
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..