Rubriky:

Tenis

Berdych si chválil servis, nerozhodil ho ani prudký vichr

29. srpna 2012 08:15 - New York/Praha
(Aktualizováno: 29. srpna 2012 08:27)

Negativní vzpomínky vytěsnil z hlavy, propadák v 1. kole Wimbledonu i na olympijském turnaji hodil za hlavu. Tomáš Berdych se na úvod US Open vypořádal s talentovaným belgickým mladíkem Davidem Goffinem ve třech setech a kromě nepříjemného soupeře zvládl také prudký vítr, který na dvorcích ve Flushing Meadows tenisty trápil.

 

Paul Bereswill, ČTK/AP

„Vítr byl hodně nepříjemný, hlavně protože se pořád točil a foukal z obou stran. Podařilo se mi s tím ale vypořádat lépe než mému soupeři," oddechl si po utkání Berdych v rozhovoru pro Radiožurnál.

Potěšilo jej, že i v nepříjemných podmínkách dokázal trefovat podání a mohl se o servis opřít. „Byť se servisem, když je větrno, mívám problémy, tak jsme to zvládal poměrně dobře. V hodně chvílích jsem si podáním dokázal pomoci a udělal důležité body," poznamenala česká jednička, jíž se i díky servisu podařilo odvrátit šestnáct z osmnácti brejkbolů soupeře.

Jednadvacetiletý Belgičan, který se letos blýskl postupem do osmifinále Roland Garros, Berdycha zaujal. „Myslím, že o něm ještě bude slyšet. Na rozjezd to byl hodně nepříjemný soupeř. Dnes už si člověk nevybere, není lehkého soupeře, ale s tímhle to v budoucnu bude stále těžší," prorokovala turnajová šestka.

Berdych ještě v neděli marně usiloval ve finále turnaje ve Winston-Salemu o druhý letošní titul a hned dva dny na to byl na kurtu znovu. Na nedostatečnou regeneraci si ale nestěžuje. „Nepřijde mi, že mi chybí energie a nemám dost dní na rozkoukání. Asi se mi to takhle líbí nejvíc," uvažoval.

Způsobů aklimatizace na US Open již vyzkoušel několik a letošní model mu vyhovuje. „V ročnících předtím jsem si vyzkoušel, že být v USA včas dopředu není výhra. Loni jsem po Cincinnatti letěl na Floridu, a i to byla dobrá varianta. Letos je to třetí a možná nejlepší možnost," dodal.

pn, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..