Djokovič - Del Potro 6:2, 7:6, 6:4Djokovič uběhal Del Potra a je v semifinále US Open. Ferrer předvedl zázrak

New York

Neuvěřitelně rychlé nohy ukázel ve čtvrtfinále na US Opeb Novak Djokovič, když uběhal Argentince Juana Martína Del Potra a zvítězil 6:2, 7:6 a 6:4. O postup do finále se utká se Španělem Davidem Ferrerem, který v nádherné bitvě utekl v pátém setu Srbovi Jankovi Tipsarevičovi z lopaty a zázračně zvítězil.

Novak Djokovič se raduje po vítězství nad Juanem Martinem Del Potrem.

Djokovič sice potřeboval k postupu jen tři sety, ale zápas s vítězem US Open z roku 2009 Del Potrem byl vyrovnaný a náročný. Djokovič však předvedl skvělý výkon, trefil 43 vítězných míčů a neúnavě po kurtu dobíhal jeden míč za druhým.

"Hráli jsme neskutečný zápas a několik neuvěřitelných výměn. A i když jsem vyhrál ve třech setech, tak jsem moc rád, že jsem postoupil, protože to bylo úplně vyrovnané. On je vynikající tenista," ocenil Djokovič svého soupeře.

Důležitý byl druhý set, který trval 84 minut, o jedenáct více než celý zápas Djokoviče v 1. kole, a rozhodl ho až tie-break. V tom měla jedna výměna dvacet úderů, Del Potro vybral dvě smeče a doběhl zkrácení, než dal aut.

Postup si zasloužili oba

I druhé čtvrteční čtvrtfinále přineslo skvělý zápas. Ferrer už prohrával s Tipsarevičem 1:4 v rozhodující páté sadě, ale nakonec zvítězil 6:3, 6:7, 2:6, 6:3 a 7:6 po čtyřech hodinách a jednatřiceti minutách. "I soupeř si zasloužil postoupit, protože to byl absolutně vyrovnaný zápas a já měl jen víc štěstí," řekl Ferrer, který si zahraje počtvrté grandslamové semifinále, ale do boje o titul dosud nepostoupil.