Rubriky:

Tenis

Kvitová po zraněních mění přípravu. Vynechá Hopman Cup a v žebříčku chce výš

5. prosince 2012 14:59 - Prostějov

Po sezóně plné zranění a výkyvů formy sáhla nejlepší české tenistka Petra Kvitová před zimní přípravou hned k několika změnám. Po letním rozchodu s Jozefem Ivankem má nového kondičního trenéra, kterým se stal jiný Slovák Kristián Bajza, jenž se stará také o kondici Lucie Šafářové. V minulosti v závěru roku mířila Kvitová do Vysokých Tater, nyní bude ladit fyzičku v Prostějově.

 

Nike

"Od změny kondičního trenéra si slibuji, že už nebudu tolik zraněná jako loni. Přece jen jsem letos ztratila hodně času doléčováním zranění, což mě moc nebaví. Raději jsem zdravá," uvedla Kvitová na dnešní tiskové konferenci v Prostějově.

Pod vedením nového kondičního kouče bude pracovat hlavně na zpevnění svalstva. "Bude to pro mě změna, každý z nich má jiný přístup k fyzické přípravě," řekla osmá hráčka světa.

Hopmanův pohár vynechá

Oproti této sezóně nebude Kvitová hrát hned v úvodu příštího roku Hopmanův pohár, který loni s Tomášem Berdychem vyhrála. Místo toho dala přednost startu v Brisbane. "Tento turnaj má zvýšenou dotaci i body. Což je pro mě motivace," uvedla dvaadvacetiletá tenistka, která po zisku Fed Cupu odpočívala dva týdny na Maledivách. "Dovolená mohla být delší. Její zkrácení bylo na úkor Fed Cupu. Vyhráli jsme ho, proto ničeho nelituji."

Loňská wimbledonská vítězka nyní kombinuje fyzickou přípravu s tenisem a chystá se na obhajobu extraligového titulu s Prostějovem. S blížícím se termínem odletu do Austrálie 25. prosince bude v tréninku dostávat stále více prostoru tenis.

V žebříčku chce výš

V příští sezóně by se bývalá světová dvojka chtěla posunout znovu výš v žebříčku. "Na útok do první trojice nemyslím. Každý úspěch mi dodá sebevědomí. Doufám, že jsem už natolik vyzrála, že úspěchy budou pokračovat. Doufám, že se bude opakovat loňská sezóna," uvedla Kvitová, která letos vyhrála dva turnaje oproti šesti titulům v roce 2011.

"Budu chtít v příštím roce vyhrát nějaký turnaj. Sezónu začnu v Brisbane, ale to neznamená, že musím vyhrát hned tam. Klidně si na vítězství počkám," uvedla Kvitová, která počítá se startem v prvním kole Fed Cupu v únoru proti Austrálii v Ostravě.

Těší se, že v úvodu sezóny bude mít víc klidu než loni. "To se mě novináři pořád ptali, jestli budu první světovou hráčkou, nebo nebudu," řekla česká tenistka, která na australských turnajích neúspěšně útočila na světový trůn.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..