Rubriky:

Tenis

Kontroverzní Tomic přišel o místo v australském daviscupovém týmu

6. prosince 2012 14:03 - Sydney

Australský tenista Bernard Tomic přišel kvůli svému chování na kurtu i mimo něj o místo v daviscupovém týmu. Dvacetiletý hráč má za sebou několik excesů, kvůli kterým jej kapitán Pat Rafter nenominuje na únorový duel asijsko-oceánské zóny s Tchaj-wanem. Tomic je aktuálně 52. tenistou světového žebříčku a australskou dvojkou těsně za Marinkem Matosevicem (49.). Ještě v červnu byl Tomic v pořadí ATP sedmadvacátý.

 

Mark Baker, ČTK/AP

"Doufejme, že to pro něj bude dodatečná motivace, aby se choval před zápasy, na i po nich profesionálně," uvedl ředitel australského svazu Craig Tiley.

Tomic dostal v listopadu kvůli sérii dopravních přestupků pokutu v celkové výši 1750 dolarů a rok se musí vystříhat dalších problémů za volantem, jinak mu hrozí opět soud. Nedlouho před tím na sebe upozornil i rvačkou na oslavě, kterou musela ukončit až policie.

Chtěl nechat vyvést otce z hlediště

Na turnajích se syn emigrantů z bývalé Jugoslávie postaral o pozdvižení například v Miami, když požádal rozhodčího, aby nechal vyvést z hlediště svého otce a zároveň trenéra, který jej prý svým chováním znervózňoval. V Šanghaji zase po prohře 4:6, 0:6 v prvním kole s Němcem Florianem Mayerem prohlásil, že ve druhém setu nehrál naplno. Také při US Open se spekulovalo, že vypustil zápas druhého kola s Andym Roddickem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..