Rubriky:

Tenis

Štěpánek je po velkém obratu na sebe hrdý. Překonal křeče a nadchl diváky

14. ledna 2013 16:36 - Melbourne

Velký obrat, na jehož konci bylo nesmírně cenné a vybojované vítězství , předvedl český tenista Radek Štěpánek v prvním kole Australian Open. Hrdina finále Davisova poháru otočil nepříznivý vývoj duelu s Viktorem Troickým a Srba udolal v pěti setech.

 

Daniel Munoz, Reuters

"Nikdy jsem to neříkal, ale jsem na sebe doopravdy hrdej. Nepoložil jsem to, i když jsem v tom stavu, v kterým jsem," řekl Radiožurnálu Štěpánek, který před Australian Open jeden turnaj nehrál kvůli infekci oka a minulý týden si natáhl mezižeberní svaly.

"Víceméně jsem lítal po doktorech a ležel zavřený v pokoji, což nebyla nejlepší příprava. Ale chtěl jsem bojovat, strašně moc jsem investoval do přípravy a moc by mě mrzelo, kdybych nemohl ani nastoupit. Jsem rád, že jsem to takhle zvládnul," dodal.

Davis Cup pomohl

Prosincový zisk salátové mísy, kterou Češi vybojovali po finálové výhře nad Španělskem, dodal Štěpánkovi proti Troickému energii. "Myslím, že mi Davis Cup pomohl zůstat silný," přitakal čtyřiatřicetiletý český hráč. "Věděl jsem, že 0:2 na sety nic neznamená, což jsem zažil na vlastní kůži. Bojoval jsem, v pátém setu šlapal vodu, chytaly mě křeče, ale nedal na sobě nic znát a jsem za to strašně šťastný."

Karvinský rodák měl šance už v prvních dvou setech, ale otěže utkání převzal až ve třetím a čtvrtém setu. "Bylo to dáno tím, že mi trvalo, než jsem chytil rytmus, rozkoukal se a zjistil, jak to lítá, abych nebyl u míče pozdě a nedělal dlouhé kroky," řekl.

Natažené svaly měly spojitost s infekcí. Štěpánek se léčil v Austrálii, ale stav na dálku konzultoval s Pavlem Kolářem. K utkání nastoupil i díky jeho radám, protože slyšel, že by si neměl zranění zhoršit. "Říkal, že jde o poinfekční reakci. Stoprocentně mu důvěřuji. Kdyby mi řekl, že je to vachrlatý, nebojoval bych," řekl Štěpánek.

Svým výkonem i tradičně pestrou hrou si Štěpánek získal diváky. "Hraju jinak než ostatní, jsem stará škola a každá přízeň fanoušků je skvělá. Když se jim můj tenis líbí, je to to nejlepší ocenění," řekl Štěpánek po skoro čtyřhodinovém boji. Ve druhém kole ho čeká zápas se španělským levákem Felicianem Lópezem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..