Rubriky:

Tenis

Tenista Veselý chce, aby jeho žebříček začínal jedničkou

29. ledna 2013 09:58 - Praha

Po dlouhé době se rýsuje v českém mužském tenisu talent, který by mohl jednou nahradit Berdycha se Štěpánkem. Devatenáctiletý Jiří Veselý, bývalý první junior světa, se prokousává žebříčkem stále výš a dostal se již podruhé do daviscupového týmu. Tentokrát je v nominaci na víkendový zápas se Švýcarskem.

 

Andrew Brownbill, ČTK/AP

"Je pro mě velkou ctí, že jsem se dostal do sestavy obhájců titulu, a velice si toho vážím," řekl Veselý v neděli před odletem českého týmu do Ženevy.

Minulý rok začal Veselý sezonu na 603. místě a na jejím konci byl o více než tři sta pozic výš. "Loni byl cíl dostat se do třístovky, což se podařilo," uvedl aktuálně 272, hráč světa. V rozletu ho koncem roku přibrzdilo zranění nohy a dvouměsíční pauza. "Měl jsem urvaný vaz v levém kotníku," popsal své potíže.

Přesto je ve ve svém ročníku nejlépe postaveným hráčem v žebříčku ATP. "Je to příjemný poté, co jsem skončil jako juniorská světová jednička. Dokazuji, že jsem stále nejlepší v ročníku a jsem jeden z nejlepších mladých tenistů na světě. Ale člověk nesmí přestat makat a jít si za svým snem. Dělám pro to maximum," řekl.

Letos začal sezónu výtečně, vyhrál v izraelském Eilatu dva turnaje kategorie Futures ITF po sobě. Oba turnaje dokázal Veselý vyhrát z pozice nejvýše nasazeného, což ho potěšilo. "Musel jsem neustále dokazovat, že na to místo patřím. Cením si toho, že jsem je dokázal zvládnout, a věřím, že mě to mentálně posílí," poznamenal.

Nyní se chce 198 centimetrů vysoký a levou rukou hrající tenista posunout na challengery. "Je to velký skok, ale ne tak velký jako z juniorů na Future. Myslím, že to nebude až tak obrovský skok, ale samozřejmě náročný to bude. Doufám, že se prosadím. A chtěl bych absolvovat kvalifikace velkých turnajů," plánoval.

Svůj cíl má i v dalším žebříčkovém posunu. Chtěl by se dostat minimálně do druhé stovky. "Určitě by měl můj žebříček začínat jedničkou," usmál se.

"Zlepším forhend a budu nepříjemný"

Tenisově se snaží Veselý ještě vylepšit své silné stránky - podání a bekhend. A nejvíc pracuje podle svých slov na forhendu. "Pokud ten zlepším, budu odzadu velice nepříjemný," věřil Veselý, který se snaží o aktivní a agresivní pojetí hry. "I pohyb po kurtu jsem za poslední dobu hodně zlepšil," řekl rodák z Příbrami.

Loni vítěze juniorky na Australian Open 2011 Veselého připravoval bývalý pátý hráč světa Jiří Novák. Pro letošek se ale na pokračování nedomluvili. "Teď se otázka trenéra momentálně řeší," řekl hráč, trénující stejně jako Tomáš Berdych v Prostějově.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..